KVALIFIKACIJE SP 2022.: Hrvatska – Slovačka 2:2

Hrvatska reprezentacija večeras u Osijeku protiv Slovačke, igra svoju najvažniju utakmici u kvalifikacijama za SP 2022., tako je utakmicu najavio izbornik Zlatko Dalić.

-Ispred nas je možda i najvažnija utakmica kvalifikacija. Naš cilj je ostvariti pobjedu kako bi se približili plasmanu na Svjetsko prvenstvo. Ispred nas je možda i najvažnija utakmica u kvalifikacijama. Rusija ima teško gostovanje u Sloveniji. – rekao je izbornik Dalić.

Do početka utakmice ostalo je nešto manje od sat vremena, polako se pune tribine Gradskog vrta, bez obzira na kišu Vatreni će imati podršku s tribina.

Zbog kartona ovu utakmicu propustit će Mateao Kovačića, a umjesto njega u prvoj postaji zaigrat će Mario Pašalić.

Za Hrvatsku igraju: Dominik Livaković, Borna Barišić, Ivan Perišić, Josip Stanišić, Andrej Kramarić, Luka Modrić, Marcelo Brozović, Mario Pašalić, Luka Ivanušec, Joško Gvardiol, Domagoj Vida

Za Slovačku igraju: Marek Rodák, Peter Pekarík, Ľubomír Šatka, Lukáš Haraslín, Patrik Hrošovský, Milan Škriniar, Dávid Hancko, Marek Hamšík, Ivan Schranz, Juraj Kucka, Ladislav Almási

PRVO POLUVRIJEME

1’POčela je utakmica, Vatreni imaju sjajnu podršku s tribina

5′ Hrvatska ima udarac iz kuta

10′ Udarac iz kuta za Slovačku

14′ Dobra reakcija Livakovića

16′ Sjajna prilika Slovačke, ali na našu sreću Hamšíkova lopta leti daleki iznad gola

19′ Perišić radi prekršaj na Schranz, Slovačka ima slobodan udarac iz kojeg postiže gol

20′ Slovačka vodi 1:0 gol je postigao Schranz

25′ Hrvatska postiže gol za 1:1, gol je zabio Kramarić

34′ Kramarić puca prema golu, ali lopta odlazi pored

35′ Hrvatska opet ima udarac iz kuta

38′ Brozović puca prema golu, ali lopta odlazi ravno u ruke Rodáka

41′ Prva izmjena kod Slovačke iz igre je izašao Hamšik, u igru ulazi Bero

45′ Na samom kraju prvog poluvremena Slovačka dolazi u vodstvo 2:1 golom Haraslina

45+ Završilo je prvo poluvrijeme u kojem je Hrvatska imala puno šansi, iz koje su postigli jedan gol, dok je Slovačka iz samo dvije prilike postigla dva gola.

DRUGO POLUVRIJEME

46’Prva izmjena kod Hrvatske iz igre je izašao Ivanušec, u igru je ušao Vlašić

51′ Hrvatska ima udarac iz kuta

56′ Kramarić u sjajnoj prilici ali lopta odlazi preko gola

60′ Druga izmjena kod Hrvatske igru napušta Pašalić, u igru ulazi Brekalo

65′ Modrić izvodi slobodan udarac, ali lopta ne pronalazi put prema golu

68′ Treća izmjena kod Hrvatske iz igre izlazi Stanišić, u igru ulazi Livaja

70′ Žuti karton za Slovačkog igrača Kucka, žuti karton zaradio je i golman Slovačke

71′ Luka Modrić postiže gol za 2:2

72′ Druga izmjena kod Slovačke iz igre izlazi Haraslin, u igru ulazi Koscelnik

76′ Hrvatska ima udarac iz kuta

80′ Žuti karton zaradio Schranz

82′ Na Gradskom vrtu utakmicu s tribina prati 9 926 gledatelja

83′ Gradski vrt je eksplodirao Hrvatska vodi 3:2, gol je postigao NIKOLA VLAŠIĆ,, gol je poništen, nakon intervencije vara, Vlašić je bio u zaleđu

85′ još jedna izmjena kod Hrvatske iz igre je izašao Kramarić, u igru je ušao Sučić

90′ Igrat će se najmanje 4 minute sudačke nadoknade

91′ žuti karton zaradio je Barišić

90+ Završila je utakmica, Hrvatskoj je večeras falilo malo sportske sreće, da pred sjajnom publikom upiše još jednu pobjedu.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA.HR