PLAY OFF UEFA LIGA PRVAKA: GNK Dinamo – FC Sherrif 0:0

Nakon teškog 0-3 poraza u prvoj utakmici posljednjeg, četvrtog pretkola Lige prvaka od Šerifa u Tiraspolu prije tjedan dana, u redovima hrvatskog prvaka Dinama svjesni su kako u uzvratu večeras na Maksimiru moraju odigrati savršenu utakmicu kako bi nadoknadili veliki zaostatak.

Trener Krznar uoči uzvratne utakmice sa Šerifom neće moći računati na sve igrače, ozlijeđeni su stoperi Lauritsen i Perić, a zbog ozljeda kapetan Ademi i Jakić, ako će biti potrebe ući će u igru.
-Jakić je osjetio bol u zglobu nakon duela na utakmici protiv Lokomotive, otečen je… Tek ćemo odlučiti hoće li biti na raspolaganju za početak ili eventualno za kasniji ulazak. Ademi također neće biti spreman za početak, bit će na klupi, čekati priliku ući bude li potrebno. A u obrani doista imamo objektivne poteškoće. No, ovo je prevažna utakmica da se na ikoga vadimo. Ako i Zagorac i Livaković moraju igrati dva stopera, napravit će najbolje što mogu. Imamo rješenja u našem kadru, dovoljno dobra za pravu utakmicu.- rekao je trener Damir Krznar.

Za Dinamo igraju: Livaković, Franjić, Theophile, Ristovski, Moharrami, Oršić, Mišić, Majer, Ivanušec, Čop i Petković

Za Sheriff igraju: Athanasiadis – Cristiano, Arboleda, Dulanto, Constanza – Addo, Thill – Traore, Kolovos, Cataneda – Luvannor

Prvo poluvrijeme

1’Počela je utakmica, od prve sekunde Dinamo ima podršku s tribina. Sretno MODRI

5′ Na svu sreću Thill pogađa

7′ sjajna prilika za Dinamo, Petković puca glavom ali lopta odlazi iznad gola, Dinamo ima udarac iz kuta

10′ Prvi žuti karton za Šerif zaradio ga je Traore, zbog prekršaja na Majeru

12′ Drugi žuti za Šerif, Constanza je napravio prekršaj na Oršiću

13′ Dinamo ima slobodni udarac

26′ Šerif ima udarac iz kuta

27′ Dobra obrana Livakovića

30′ Ponvno sjajna prilika Petkovića, ali lopta odlazi iznad gola

44′ Dinamo ima udarac iz kuta

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, u kojem je Dinamo nizao prilike, ali nedovoljno precizne da bi se postigao tako željeni pogodak.

Drugo poluvrijeme

46’Počelo je drugo poluvrijeme

53′ Oršić u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta odlazi pored gola

57′ Prva izmjena kod Šeriffa iz igre izlazi Cataneda, u igru ulazi Yansane

62′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Moharrami, u igru ulazi Kastrati

69′ Druga izmjena kod Dinama iz igre izlazi Duje Čop, u igru ulazi Jurić

77′ Oršić pogađa gol, ali je bio u zaleđu

90′ Završila je utakmica. Dinamo ide ponovno u Europsku ligu, a Šerif u Ligu prvaka

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA