EURO 2020: Hrvatska – Španjolska 3:5

Parken stadion u Kopenhagenu spreman je za osminu finala Hrvatske i Španjolske, Vatreni će po prvi puta od početka Eura imati veliku podršku s tribina.

Navijačka atmosfera u Kopenhagenu, podsjeća na vremena prije korone, a Vatreni nizali sjajne rezultate na travnjaku. Pobjeda nad Španjolskom, Vatrene vodi do četvrtfinala i povratka na rusko tlo na kojem je ispisana jedna od najljepših naših nogometnih priča.

Hrvatske je dva dana prije osmine finala ostala bez Perišića, koji je bio pozitivan na koronu, bio je to šok za cijelu reprezentaciju, Perišića i izbornika Dalića.

Za Hrvatsku igraju: Livaković, Čaleta-Car, Kovačić, Modrić, Brozović, Vlašić, Rebić, Petković, Vida, Juranović, Gvardiol

Za Španjolsku igraju: Simon, Azpilicueta, Garcia, Laporte, Gaya, Koke, Busquets, Pedri, Sarabia, Morata, Torres

Prvo poluvrijeme

1′ počela je utakmica

2′ Dobra reakcija Livakovića

6’Slobodan udarac za Španjolsku, Brozović radi prekršaj na Morati

9′ Španjolska ponovno ima slobodan udarac, Livaković sjajno brani

14′ Sarabia pogađa vanjsku stranu gola

15′ Španjolci dominiraju u prvih petnaest minuta utakmice

16′ Livaković ponovno spašava naš gol

16′ Španjolska ima udarac iz kuta, prvi na ovoj utakmici

21′ Hrvatska vodi 1:0

25′ Vlašić pogađa vanjski dio gola, Hrvatska se probudila nakon 25 minuta zimskog sna

31′ Španjolska ponovno ima udarac iz kuta

38′ Španjolska postiže gol za 1:1 Sarabai je strijelac

45′ igrat će se minuta sudačke nadoknade

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, u kojem su se mogle vidjet dvije Hrvatske, jedna koja je do 25 minute spavala, i nakon gola se probudila i počela igrati nogomet.

Drugo poluvrijeme

46′ Izmjena u Hrvatskoj, iz igre izlazi Petković, u igru ulazi Kramarić

57′ Španjolska vodi 2:1, drugi gol je postigao Azpilicueta

67′ Druga zamjena u Hrvatskoj iz igre je izašao Rebić, u igru je ušao Oršić

71′ Dvije izmjene kod Španjolske, iz igre su izašli Sarabia i Garcia, u igru su ušli Olmo i Torres

73′ Brozović je zaradio žuti karton

74′ Još jedna izmjena kod Hrvatske iz igre je izašao Juranović u igru je ušao Brekalo

75′ Španjolska vodi 3:1, treći gol je postigao Torres

79”Dvije izmjene u Hrvatskoj, iz igre su izašli Vlašić i Kovačić, u igru su ušli Budimir i Pašalić

84′ Žuti karton zaradio je Duje Čaleta-Car

86′ Oršič postiže gol za 2:3

90+ Pašalić postiže gol za 3:3

Utakmica je došla do produžetaka

92′ Sjajna prilika Oršića, lopta nažalost odlazi iznad gola

100′ Španjolska ponovno u vodstvu 4:3, gol je postigao Morata

104′ 5:3 vodi Španjolska gol je postigao Oyarzabal

113′ Luka Modrić izlazi iz igre, u igru je ušao Ivanušec

115′ Od totalnog potopa spašava nas Livaković

Završila je utakmica, Hrvatska je imala svoju veliku šansu, ali Španjolska je ovaj puta bila bolja

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA