KVALIFIKACIJE ZA SP 2022.: Hrvatska – Cipar 1:0

Hrvatska reprezentacija na Rujevici večeras igra protiv Cipra svoju drugu kvalifikacijsku utakmicu za SP 2022. u Katru.

Nakon poraza od Slovenije izbornik Zlatko Dalić vraća se starom sustavu igre.

-Vratit ćemo se našem starom sustavu igre u kojem će Budimir biti istureni napadač, jer kad je on ušao u igru protiv Slovenije ipak je bilo drukčije, iako se ne mogu oteti dojmu da je bilo dobro i u prvih dvadeset minuta, kad je bilo prostora i međuprostora. Međutim, kad su Slovenci zabili gol, više nije bilo prostora. Protiv Cipra ćemo pokušati stvoriti višak preko bokova, jer će protivnik opet biti zgusnut, u formaciji 5-4-1, s pokušajem kontre i polukontre, što uvijek može biti nezgodno.- rekao je izbornik Dalić na jučerašnjoj konferenciji za novinare.

Prije utakmice održana je minuta šutnje za preminule bivše izbornike, Zlatka Cicu Kranjčara i Otta Barića.

Za Hrvatsku igraju: Livaković, Vrsaljko, Barišić, Perišić, Ćaleta-Car, Lovren, Brekalo, Modrić, Brozović, Budimir, Pašalič

Za Cipar igraju: Demetriou,  Psaltis, Ioannou, Kyriakou, Ilia, Kousoulos, Soteriou, Artymatas, Laifis, Tzioni, Pittas

Prvo poluvrijeme

1′ počela je utakmica

4′ Hrvatska ima sjajnu priliku, ali Pašalićev udarac glavom nije bio precizan

8′ Ponovno dobra šansa za Hrvatsku

17’Hrvatska ponovno neprecizna i lopta odlazi daleko od gola

23′ Brozović u dobroj prilici da postigne gol, ali lopta ponovno odlazi pored gola

30′ Hrvatska u prvih pola sata dominira na terenu, ali još uvijek ne dolazi do konkretne akcije koja bi rezultirala golom.

39′ Prva izmjena kod Cipra igru zbog ozljede napušta vratar Demetriou, u igru ulazi drugi vratar Michael

40′ GOOOOLLLL , Hrvatska vodi 1:0 golom Pašalića

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, nadamo se da će u nastavku utakmice Vatreni postići još jedan gol.

Drugo poluvrijeme

46′ Prva izmjena kod Hrvatske iz igre izlazi Vrsaljko u igru ulazi Juranović

48′ Žuti karton zaradio je Duje Ćaleta-Car

49′ Dobra intervencija Livakovića

55′ Ponovno sjajna prilika za Hrvatsku, koju Pašalić nije iskoristio za još jedan gol

57′ Druga izmjena kod Hrvatske u igru ulazi Kramarić, iz igre izlazi Budimir

64′ Hrvatska ima udarac iz kuta

66′ Još dvije izmjene kod Hrvatske, iz igre izlaze Pašalić i Brekalo, u igru ulaze Oršić i Vlašić

69′ Perišić je zaradio žuti karton

77′ Još jedna izmjena kod Hrvatske iz igre je izašao Perišić u igru je ušao Kovačić

80′ Vlašić puca prema golu, ali lopta odlazi ravno u ruke vratara Michaela

90+ Završila je utakmica, Hrvatska je upisala svoja prva tri boda u svojoj skupini, u kvalifikacijama za SP u Katru

U našoj skupini Rusija je na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova, tri boda imaju Slovenija i Hrvatska, dok, Slovačka i Cipar imaju po bod, Malta još uvijek bez bodova.

U utorak su na programu susreti 3. kola u kojima će igrati Hrvatska – Malta, Slovačka – Rusija i Cipar – Slovenija.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA