PLAY OFF UEFA LIGA PRVAKA: GNK Dinamo – Rosenborg BK 2:0

Dinamo na prepunom Maksimirskom stadionu,  igra prvu utakmicu u play-offs kvalifikacija za Ligu Prvaka protiv norveškog Rosenborga.

Modri su nakon sjajne pobjede u Budimpešti, spremni za posljednju prepreku prema Ligi Prvaka, koja ima je prošle godine izmaknula u posljednjoj kvalifikacijskoj utakmici, protiv Young Boysa.

-Nakon prošlogodišnjeg neulaska u Ligu prvaka, ovo nam je velika šansa da pokažemo da smo godinu dana zreliji i bolji i kako zaslužujemo Ligu prvaka”, izjavio je u utorak trener Dinama Nenad Bjelica na konferenciji za medije uoči prvog dvoboja.

Za Dinamo igraju: Livaković, Ademi, Olmo, Hajrović, Petković, Leovac, Moro, Stojanović, Perić, Dilaver, Oršić

Za Rosenborg igraju: Hansen, Hedenstad, Meling, Reginussen, Jensen, Konradsen, Soderlund, Hovland, Aktiola, Lundemo, Adegbenro

Prvo poluvrijeme

1’počela je utakmica

2′ Dinamo im udarac iz kuta, izvodi ga Olmo, koji puca direktno na gol, ali nedovoljno precizno

3’Ponovno udarac iz kuta za Dinamo

6′ Sjajna obrana Livakovića

7′ Igrač Rosenborga Lundemo radi prekršaj na Petkoviću

8′ gooooollllll Dinamo vodi 1:0, pogodak s bijele točke postigao je Bruno Petković

17′ Odličan udarac Olma s 25 ali nažalost njegov udarac završava pokraj stative.

25′ Žuti karton zaradio je Moro

26′ Žuti karton zaradio je Hovland, zbog prekršaja na Olmu

28′ Goooooooooooooolllllllllllllllllllllll Dinamo vodi 2:0, pogodak je postigao Oršić

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, u kojem je Dinamo dominirao igrom,  na kratak predah Modri odlaze s prednosti od dva, vrlo važna gola.

Drugo poluvrijeme

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena kod Dinama

52′ Dinamo ima udarac iz kuta

63′ Prva izmjena u Dinamu iz igre izlazi Hajrović, u igru ulazi Gojak

73′ Sjajna šansa Ademia, ali lopta odlazi pored gola

75′ Stojanović je zaradio žuti karton zbog prekršaju na Adegbenrou

84′ Druga izmjena u Dinamu, iz igre izlazi Oršić, u igru ulazi Atiemwen

87’Treća izmjena u Dinamu iz igre izlazi Petković, u igru ulazi Gavranović

90′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

90+Završila je utakmica.

Dinamo igra uzvratnu  utakmicu u  Trondheimu koja je na rasporedu  u utorak, 27. kolovoza, a dvoboj na stadionu Lerkendal započet će u 21 sat.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA