LIGA PRVAKA 2. PRETKOLO: GNK Dinamo- FC Saburtalo 3:0

Dinamo uzvratnu utakmicu protiv Saburtala igra pred praznim tribinama zbog  UEFA-ine kazne, koju su Modri zaradili u utakmici s Benficom, zbog  upotrebe pirotehnike, blokiranih stepenica i rasističkog ponašanja tijekom trajanja utakmice.

Modri su prije tjedan dana  pobijedili  Saburtal 2:0, trener Bjelica na jučerašnjoj konferenciji za novinare djelovao je dosta optimistično.

-Imam slatke brige koga staviti u prvih 11, koga uopće staviti u kadar od 18. Igrači su krivi za to. Svi koji su do sada igrali su ispunili moja očekivanja i stavljaju me pred slatke brige. Vjerujem da ću dobro izabrati, da ćemo odigrati dobru utakmicu i pobijediti. Treba nam od prve do zadnje minute maksimalna ozbiljnost, jer smo vidjeli da je Saburtalo dobra momčad i kad im se da prostora, oni ga znaju iskoristiti. – rekao je trener Dinama Nenad Bjelica.

Za Dinamo igraju: Livaković; Leovac, Perić, Lešković, Pinto; Gojak, Ademi, Kadzior; Oršić, Gavranović, Hajrović

Za Sarbutalo igraju: Kupatadze; Mali, Margvelashvili, Rekhviashvili, Kakubava; Chabradze, Tsnobiladze, Altunashvili; Gabedava, Rolović, Gorgiashvili

Prvo poluvrijeme

1′ Počela je utakmica

4′ Gavranović radi prekršaj na Chabradzeu. Gosti imaju slobodan udarac

14′ Sjajna reakcija Livakovića, iako je Rolović bio u zaleđu

20′ Leovac zaradio žuti karton zbog prekršaja na Kakubavu

23′ Sjajna prilika za Dinamo, ali Hajrovićeva lopta odlazi iznad gola

28′ Livaković ponovno sjajno reagira na udarac Gabedava

41′ Prvi žuti karton i kod gostiju, zaradio ga je Altunashvili, zbog prekršaja na Ademiu

45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

45+ u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Dinamo ima udarac iz kuta, ali ni iz toga se nije izrodila prilika za gol, več je napravljen prekršaj na Ademiu.

Završilo je prvo poluvrijeme, u drugom poluvremenu Modri bi lakše disali kada bi postigli gol.

Drugo poluvrijeme

46’Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena u postavima

52′ Dinamo ima udarac iz kuta, lopta dolazi do Leškovića, koji nažalost nije precizan i lopta odlazi pored gola

58′ Prva izmjena kod gostiju, iz igre izlazi Mali, umjesto njega ulazi Tabatadze

61′ Druga izmjena kod gostiju igru napušta Gorgiashvili, a u igru ulazi Diasamidze

63′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Gavranović, u igru ulazi Petković

74′ Druga izmjena kod Dinama iz igre izlazi Kadzior, u igru ulazi Olmo

76′ Dinamo vodi 1:0, gol je postigao Mislav Oršić

84, Treća izmjena kod Dinama iz igre izlazi Hajrović, u igru ulazi Majer

87′ Dinamo ima udarac iz iz kuta

89′ GOOOOLLLL, Dinamo vodi 2:0, zgoditak je postigao Bruno Petković

90′ igrat će se najmanje četiri minute sudačke nadoknade

90+ GOOOOOLLLLLL, Dinamo vodi 3:0, gol je postigao Dani Olmo

Završila je utakmica, Dinamo će u trećem pretkolu igrati protiv Ferencvarosa. Mađari su u prvom susretu u Budimpešti pobijedili Vallettu sa 3-1, dok je uzvrat u Ta’Qali završio 1-1. Domaćin je poveo u 28. minuti golom Fontalenne iz kaznenog udarca, a izjednačio je Niguen u 61. minuti.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ