ROLAND GARROS: Donna preskočila i Belindu

Uspješan dan za hrvatske tenisačice nakon Martič, u 4. kolo plasirala se Dona Vekić pobijedivši Švicarku Belindu rezultatomBenčić rezultatom  6:4, 6:1, za samo 67 minuta.

Vekić je sjajno počela meč oduzevši Benčić servis i već u sedmoj minuti meča imala vodstvo od 3:0.

Vekić je dopustila Benčić da se vrati do 4-4. No, u devetom gemu je još jednom slomila servis Švicarke i asom na prvu set-loptu osvojila prvu dionicu dvoboja.

Osvojivši pri gem drugog seta bez izgubljenog poena, Belinda Benčić je najavila jači otpor, ali uslijedio je Donnin odgovor – niz od šest gemova za pobjedu nad 15. tenisačicom svijeta, koja joj je donijela plasman u osminu finala i najbolji rezultat na pariškoj zemlji.

Vekić je iskoristila šest od devet prilika za oduzimanje servisa, dok je Benčić ostala na dva ‘breaka’ iz prvog seta, uz jednu neiskorištenu priliku u drugom setu.

Osječanka će za svoje prvo četvrtfinale na Grand Slam turnirima igrati protiv pobjednice dvoboja Britanke Johanne Konte (WTA – 26.) i Slovakinje Viktorije Kuzmove (WTA – 46.).

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA//HINA