UEFA EUROPA LIGA: FC Viktoria Plzen – GNK Dinamo 2:1

Dinamo nakon 49 godina dočekalo je svoje proljeće u Europi, u prvoj utakmici  u 16-ini finala s Viktorijom, u Doosan Areni u Plzenu.

Koliko je ovo važna utakmica za Dinamo naglasio je to i trener Modrih na jučerašnjoj konferenciji za novinare.
– Jako smo sretni i ponosni što smo ostvarili ovo do sada, kao i na to što ćemo ostvariti. Ekipa je u odličnom stanju, držimo balans da igrači ipak nisu premotivirani. Ne smijemo dozvoliti da izgore u prevelikoj želi. Imamo dobru atmosferu, pričamo o svemu i sutra ćemo se pozabaviti protivnikom. Nisu dobili previše informacija o Viktoriji jer želimo da budu što više fokusirani sami na sebe i da obave svoje zadatke na terenu kvalitetno. Ako to postignemo siguran sam da ćemo napraviti dobar rezultat. – rekao je trener Dinama Nenad Bjelica.

Dva sata prije početka utakmice BBB-si, imali su okršaj s policijom, jer su željeli na silu uči na stadion, nakon intervencije specijalne policije sukob je prestao.

Današnji dan pun je simbolike, prije 19 godina vraćeno je ime kluba, bio je to važan dan za sve navijače Dinama.

Za Viktorijin igraju: Kozački, Hubnik, Kayamba, Beauguel, Hrošovsky, Kovarik, Havel, Čermak,  Pernica, Ekpai

Za Dinamo igraju: Livaković, Ademi, Olmo, Gojak, Šitum, Petković, Leovac, Theophile, Stojanović, Dilaver, Oršić

Prvo poluvrijeme

1′ Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za nedavno tragično preminulog Emilija Salu

5′ Petković u sjajnoj prilici, ali lopta odlazi daleko od gola’

7’Dinamo ima udarac iz kuta, izvodi ga Oršić, lopta dolazi do Olma, koji loptu šalje u gol aut

10’Prvi žuti karton za Hubnika, zbog prekršaja na Olmu

20′ Viktoria ima udarac iz kuta, ali na sreću lopta odlazi daleko od gola

21′ Petković ponovno propušta priliku da Dinamo dovede u vodstvo

28′ Stojanović je zaradio žuti karton, zbog prekršaja na Kayambi

41′  GGGGGGGGOOOOOOOOLLLLLLLLL, Dinamo vodi 1:0, gol je postigao Olmo

45, Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade.

Završilo je prvo poluvrijeme, Dinamo vodi (1:0).

Drugo poluvrijeme

46′ Prva izmjena kod Viktorije iz igre je izašao Čermak, u igru je ušao Prochazka

49′ Sjajna prilika Dinama u nastavku. Zbog prekršaja na Oršiću Dinamo, ima slobodan udarac koji izvodi Olmo, ali lopta odlazi ravno u ruke Kozačika

54′ Viktoria postiže gol za 1:1, gol za domaćine postigao je Pernica

59′ Oršić u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta odlazi pored gola

61′ Prva izmjena kod Dinama, iz igre izlazi Šitum, u igru ulazi Moro

66′ Drugi žuti zaradio je Prochazka zbog prekršaja na Olmu

72′ Drugi žuti karton i kod Dinama, zaradio ga je Leovac

76′ Druga izmjena kod Dinama, iz igre izlazi Oršić, u igru ulazi Atiemwen

78′ Dobra obrana Livakovića

82′ Viktoria ima udarac iz kuta, i postiže gol za vodstvo od 2:1, Pernica je postigao svoj drugi gol u večerašnje utakmici

90′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

Završila je utakmica, Viktoria je prekinula dobar pobjednički Dinamov niz u Europi. Za tjedan dana igra se uzvratna utakmica pred punim Maksimirskim tribinama.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA