UEFA LIGA: GNK Dinamo – Fenerbahce SK 4:1

Dinamo večeras igra svoju prvu utakmicu u  Europskj ligi, protiv turskog Fenerbahče.

Modri  ponovno imaju veliku podršku s tribina, a i veliku šansu da ostvare dobar rezultat na samom početku natjecanja u skupini.

Za Dinamo igraju: Livaković, Olmo, Hajrović, Gavranović, Rrahmani, Gojak, Theophile-Catherine, Stojanović, Šunjić, Dilaver,Oršić

Za Fenerbahče igraju: Tekin, Topal, Koybasi, Potuki, Ozbayrakli, Frey, Reyes, Neustadter, Benzia, Chahechouhe, Elmas

Prvo poluvrijeme

1’Počela je utkmica, Dinamo od samog početka ima podršku s tribina

3’Dinamo u prvoj prilici zaprijete gostujućim vratima

5′ Oršić puca prema golu ali lopta odlazi daleko od gola

10′ Sjajna prilika Dilavera, ali na žalost lopta završava u rukama vratara Tekina

11′ Ferenbahće ima udarac iz kuta

16′ GOOOOOOOOOOOL , Dinamo vodi 1:0, gol je postigao Šunjić

27′ GGGGGOOOOOOOLLLLL Dinamo vodi 2:0, gol je postigao Hajrović

30′ Sjajna akcija Dinama koju Gavranović nije pretvorio u još jedan pogodak, lopta je završila iznad gola

32′ Olmo radi prekršaj na Benzii, Fernbahće ima slobodan udarac

34′ Sjajna obrana Livakovića

36′ Dianmo ima udarac iz kuta, lopta odlazi prema golu, Tekin je obranio svoj gol

37′ Još jedan udarac iz kuta, i sjajna prilika za još jedan gol, ali lopta pogađa okvir gola

44′ Žuti karton zaradio je Hajrović

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, u kojem je Dinamo postigao sjajna dva gola.

Drugo poluvrijeme

47′ Udarac iz kuta za Ferenbahće, iz kojeg se stvorila prilika za gol, pogodak je postigao Neustadter

57′ GGGGOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL, Dinamo vodi 3:1, svoj drugi gol postigao je Hajrović

60′ GGGGGGGGOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL, Dinamo vodi 4:1, pogodak je postigao  Olmo

69′ Žuti karton zaradio je igrač Fenerbahča Elmas

72′ Sjajna obrana Livakovića

75′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Oršić, a umjesto njega u igru ulazi Kadzior

81′ Druga izmjena u Dinamu iz igre izlazi Hajrović, u igru ulazi Doumbia

85′ Treća izmjena u Dinamu iz igre izlazi Gavranović, u igru ulazi Budimir

90+ igrat će se  4 minute sudačke nadoknade

90+ Završila je utakmica u kojoj je Dinamo briljirao na terenu i sjajno je započeo svoju europsku priču.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ