LIGA PRVAKA PLAY OFF: GNK Dinamo – BSC Young Boys 1:2

Dinamo pred punim maksimirskim tribinama, večeras traži prolaz u Ligu Prvaka, u uzvratnoj utakmici protiv Young Boysa, s kojima u prvoj utakmici odigrali 1:1.

Za Dinamo igraju: Zagorac, Ademi, Olmo, Hajrović, Gavranović, Gojak, Leovac,  Theophile, Stojanović, Dilaver, Oršić

Za Young Bovs igraju: Ballmoos, Bergen, Sulejmani, Sow, Ngmaleu, Fassnacht, Wuthrich, Benito, Sanogo, MBABU, Hoarau.

Prvo poluvrijeme

1′ Počela je utakmica

6′ Dilaver radi prekršaj, na Mbabu, dosuđen je slobodan udarac za Young Boyse

6′ sjajna obrana Zagorca

7′ GOOOOOLLLL, Dinamo vodi 1:0, gol je postigao Hajrović

14′ Dinamo ima udarac iz kuta, lopta odlazi daleko od gola

22′ Sjajna prilika Oršića, ali lopta završava u rukama Ballmoosa

27′ Young Boys ima udarac iz kuta, Dinamo se sjajno obranio

32′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Ademi, umjesto njega u igru ulazi Šunjić

38′ Leovac je zaradio žuti karton

42′ Udarac iz kuta, za Young Boys, ali Zagorac sjajno brani.

45′ Sjajna prilika Hajrovića, u zadnjim sekundama prvog poluvremena, ali lopta odlazi daleko od gola.

45+ Završilo je prvo poluvrijeme, Dinamo na kratak predah, odlazi sa vodstvom od 1:0, u nastavku očekujemo jednako dobru igru Modrih i bar još jedan gol u mreži Youn Boysa

Drugo poluvrijeme

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

47′ Young Boys imaju udarac iz kuta, Dinamo se uspješno obranio

51′ Sulejmani u sudaru sa Stojanovićem , ostaje bez svijesti

58′ Dinamo ima slobodan udarac, izvodi Hajrović, lopta odlazi iznad gola protivnika

59′ Gojak radi prekršaj na Assale,

64′ Dosuđen kazneni udara za Young Boyse,  zbog prekršaja Leovca na Assaleu,

64′ Young Boysi postižu gol za 1:1

66′ Golom Horaua Youg Boysi postižu gol za vodstvo 2:1

74′ Još jedna zamjena u Dinamu iz igre izlazi Leovac, u igru ulazi Budimir

90+ Dinamo je na žalost propustio svoju priliku za prolazak u Ligu prvaka, ali mu zato ostaje Europska liga.

Utakmicu sa tribina je pratilo 28 137 gledatelja, atmosfera je bila fantastična, Sjever je Modre ispratio pjesmom i skandiranjem Dinamo Zagreb.

Dinamo već u nedjelju očekuje Rijeku, u domaćem prvenstvu, dok će u petak saznati protivnike u Europskoj ligi.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ