3. PRETKOLO LIGE PRVAKA: Dinamo – Astana 1:0

Dinamo danas na Maksimiru igra uzvratnu utakmicu 3. pretkola Lige prvaka, protiv kazahstanskog kluba Astane, kojeg je u prvoj utakmici pobijedio s 2:0.

Bez obzira na dobar rezultat iz prve utakmice, Dinamo i u ovoj utakmici mora tražiti pobjedu.

-Mi razmišljamo samo o pobjedi, vjerujemo u sebe i naše zajedništvo, našu snagu i naš talent te potporu naših navijača. Svi zajedno možemo pokazati na terenu da smo bolji od Astane. Vrlo smo optimistični i odlučni. Siguran sam da će navijači doći u velikom broju, njihova podrška nam je izuzetno važna. – rekao je trener Modrih Bjelica, na jučerašnjoj konferenciji za novinare uoči utakmice sa Astanom.

Dinamo večeras igra svoju 200. utakmicu u europskim natjecanjima.

Za Dinamo igraju: Zagorec, Ademi, Olmo, Hajrović, Budimir, Gojak, Leovac, Théophile-Catherine, Stojanović, Dilaver, Oršić

Za Astanu igraju: Erić, Rukavina, Kleinheisler, Henrique, Tomasov, Maevski, Richard Almeida, Maliy, Janga, Postnikov, Shomko

Prvo poluvrijeme

1′ Počela je utakmica

3′ Dinamo ima udarac iz kuta, prvi udarac iz kuta izvodi Oršić, Kleinheisler izbija loptu, Dinamo ima još jedan udarac iz kuta izvodi ga Hajrović, golman Astene boksa lopta

5′ sjajna prilika za Dinamo, akcija po desnoj strani, Stojanovića, koji pronalazi Hajrovića koji puca prema golu, ali lopta odlazi u ruke Erića

8′ Prekrašaj na Oršiću radi Kleinheisler, Dinamo ima slobodan udarac izvodi ga Oršić, Astana se ponovno obranila

18′ Astana u prvoj prilici da zaprijeti Dinamovim vratima, na sreću lopta odlazi daleko iznad gola

28′ Prekršaj na Stojanoviću

36′ Sjajna prilika za Dinamo, ali Gojak puca loptu, daleko preko gola

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, u kojem Dinamo niže prilike, nadamo se da će u nastavku jedna završiti i golom.

Drugo poluvrijeme

46′  11.903 gledatelja sa tribina prati utakmicu Dinamo – Astana

55′ žuti karton za igrača Astane  Maliya, zbog prekršaja na Budimiru

56′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Budimir, u igru ulazi Gavranović

68′ Sjajna obrana Zagorca

74′ GOOOOOLLLLL, Dinamo vodi 1:0, gol je postigao Mario Gavranović

83′ Treća izmjena kod Dinama iz igre izlazi Oršić, u igru ulazi Perić

89′ Astana puca prema našem golu, ali pomoćni sudac je dosudio zaleđe

90′ igrat će 4 minute sudačke nadoknade

90’+ Završila je utakmica, Dinamo je upisao još jednu pobjedu, na putu prema Ligi prvaka. Slijedeći protivnik Dinamu je  BSC Young Boys.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ