LIGA PRVAKA: GNK Dinamo – Sevilla FC 0:1

U trećem kolu Lige prvaka Dinamo dočekuje Sevillu, sa novim trener na klupi Ivaylom Petrovom, kojem je ovo debi u Ligi prvaka.

Dinamo večeras ima i debitanta na vratima, Dominika Livakovića.

Unatoč ružnom vremenu i kiši koja pada čitavi dan tribine na maksimiru su dobro popunjene.

Za Dinamo igraju : Livaković, Soudani, Antolić, Fernandes, Pavičić, Sigali, Schildenfend, Knežević, Benković, Sosa, Stojanović.

Za Savillu igraju: Rico, Ferreira, Vietto, Nasri, N’Zonzi, Escudero, Vitolo, Pareja, Vazquez, Rami, Mercado

Prvo poluvrijeme:

1′ Počela je utakmica

2′ Fernandes u sjajnoj prilici da puca prema golu, ali lopta odlazi u vanjski dio mreže

5′ Sevilla ima udarac iz kuta

15′ Domagoj Antolić napušta igra, zbog ozljede, umjesto njega u igru ulazi Ivan Fiolić

19′  Fiolić puca prema golu, ali lopta odlazi iznad gola

22′ Dinamo ima udarac iz kuta, lopta odlazi daleko od igrača, Sevilla to koristi i u brzoj kontri Vázquez puca prema golu, lopta odlazi iznad gola

28′ Prvi žuti karton za igrača Seville Vitola

30′ Žuti karton i za Dinamovog igrača Stojanovića

37′ Sevilla postiže gol 0:1, strijelac je Nasri

45′ Završilo je prvo poluvrijeme

Drugo poluvrijeme

46′ Na Maksimiru je 6.046 gledatelja

51′ Druga izmjena u Dinamu iz igre izlazi Pavičić, a ulazi Jonas

59′ Sjajna prilika Seville, Vietto našao se sam ispred Dinamovog gola, ali lopta odlazi pored gola

63′ Još jedan žuti karton kod Seville, zaradio ga je Pareja

65′ Žuti karton i za Dinamo, zaradio ga je Jonas

65′ Izmjena u Sevilli iz igre izlazi Vietto, u igru ulazi Ben Yedder

67′ Stojanović puca prema golu, ali lopta završava u rukama Rica

75′ Dinamo niže prilike, Schildenfend u sjajnoj prilici, ali lopta na žalost ne završava u golu

77′ Sosa isto u sjajnoj prilici , lopta odlazi od gola

90′ Dinamo je u zadnjih deset minuta utakmice, nizao prilike koje nisu na kraju pretvorene u pogodak.

90+ Završila je utakmica.

Dinamo je večeras imao veliku priliku da postigne gol i upiše svoje prve bodove, ali kao i puno puta do sada ponovno mu je falila završnica koja bi rezultirala golom.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA