66 HANŽEK: Sandra Perković, upisala je još jednu pobjedu u nizu

Memorijal Borisa Hanžekovića, koji se bez prekida održava već 66 godina i  ove će godine biti obilježen imenima domaćih aduta atletike, od Sandra Perković, Ane Šimić, Ivana Horvata, do svjetskih imena kao što su , Zuzana Hejnova, Natasha Hastings, Dawn Harper Nelson,David Oliver i Asafa Powell.

Uvod u Međunarodni atletski miting IAFF World Challenge Zagreb 2016 – Memorijal Borisa Hanžekovića, otvorili su bacaći kugle, na 2. Memorijalu Ivana Ivančića, koji se održava kod fontana.  Pobjednik drugog memorijala  je olimpijski pobjednik iz Rio da Janeira Ryan Crouser s novim rekordom mitinga – 22.28, čime je za šest centimetara popravio šest godina stari rekord svog sunarodnjaka Christiana Cantwella. Drugi je s novim rekordom Oceanije bio pobjednik ovogodišnje Dijamantne lige i dvostruki pobjednik zagrebačkog mitinga Tom Walsh, koji je kuglu bacio 22.12.

Sandra Perković hicem od 67,86 upisala je još jednu pobjedu i završila je svoju uspješnu sezonu.

– Nisam prebacila 70 metara, dala sam sve od sebe u ovom trenutku. Ovo je najbolji miting, ovdje uvijek dajem sve od sebe. – rekla je Sandra Perković.

Asafa Powell osvojio je prvo mjesto u disciplini na 100 metara, rezultatom 10,01.

-Bilo je malo hladno, zaista sam želio trčati ispod 10 sekundi, želio sam završiti utrku ispod 10 sekundi. Slijedeća utrka je u Monacu i želja mi je da sezonu završim sa utrkom ispod deset sekundi. Slijedeću godinu je Svjetsko prvenstvo za koje su već počele pripreme.- rekao je Asafa Powell.

Ivan Horvat pobijedio je u skoku s motkom s preskočenih 5,70 metara. Ana Šimić završila je na petom mjestu s preskočenih 1,85 metara.