LIGA PRVAKA: GNK Dinamo – FC Dinamo Tbilisi 2:0

Dinamo večeras na Maksimiru igra prvu utakmicu 3. pretkola Lige prvaka protiv gruzijskog imenjaka Dinama.

Trener Modrih Zlatko Kranjčar najavio je ovu utakmicu kao novi teški izazov: –  Čeka nas teška utakmica, sigurno nam neće biti lako, ali vjerujem da ćemo biti pravi, pokazati dobru igru i doći do željenog rezultata. Igramo pred našim navijačima, zna se koji su nam ciljevi i želimo pobjedu – rekao je trener Kranjčar pa nastavio o protivniku: – Imaju tradiciju, povijest, prvaci su i iza sebe prolaz u 3. pretkolo. Sigurno su na nivou Vardara i nadam se da će igrači odgovoriti na zahtjeve koji će biti ispred njih.

Na golu će za Modre, prvi puta ove sezone, biti europski prvak – Eduardo.

Za GNK Dnamo igraju: Eduardo, Soudani, Antolić, Machado, Hodžić, Pivarić, Sigali, Ćorić, Benković, Rog, Stojanović

Za FC Dinmo Tbilisi igraju: Scribe, Lobzhanidze, Amisulashvili, Chanturishvili, Dvalishvili, Papunashvili, Kiteishvili,

Parunashvili, Rene Santos, Jigauri, Chelidze

Prvo poluvrijeme

1’Utakmica je tek počela, Hodžić se našao sam pred vratima gostiju, ali je dosuđeno zaleđe

3′ Novu priliku stvorio je Soudanija s ruba kaznenog prostora, puca ali lopta leti preko gola.

9’Prva izmjena u Dinamu iz igre izlazi  Machado  zbog ozlijede, a umjesto njega će ući Fernandes

16′ Stojnović, puca prema golu, lopta završava u rukama Scribe

19′ FC Dinamo ima slobodan udarac

26′ gosti ponovo imaju slobodan udarac, Pivarić radi prekršaj na Papunashviliju

39′  Gooooollll, Dinamo vodi 1:0 golom Soudania

41′ Goooooolll, Dinamo vodi 2:0, Ćorić je strijelac drugog gola

41′ Dinamo se probudio iz zimskog sna i počeo je igrati u zadnjim minutama prvog poluvremena

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, nakon lošeg početka, i bezbroj loših dodavanja, Dinamo se u zadnjim minutama prvog poluvremena probudio i iz dvije dobre akcije postigao dva gola.

Drugo poluvrijeme

46′ Dinamo je drugo poluvrijeme nastavio u istom sastavu

46′ Prva izmjena kod gostiju iz igre je izašao Kiteishvili, u igru je ušao Gelashvili

48′ Dinamo ima slobodan udarac, izvodi ga Rog, lopta odlazi daleko od gola gostiju

51′ Ćorić puca prema golu, lopta odlazi pored vratnice

54′ Sjajna prilika za goste! I to ni iz čega! Stojanović je napravio prekršaj na rubu kaznenog prostora, a dok su se Modri raspravljali sa sucem gosti su brzo izveli, Gelašvili je bio u ziceru, ali pucao pored gola.

56′ Druga izmjena kod gostiju, iz igre izlazi Papunashvili, u igru ulazi Coureur

60′ Utakmicu sa tribina prati 13 239, gledatelja, atmosfera je nakon dugo vremena prava navijačka

61′ Parunašvili je  puca s 20-ak metara, Eduardo sjajno brani

62′ Druga izmjena u Dinamu: izlazi Hodžić, a po prvi puta u dresu Dinama u službenoj utakmici pred Maksimirom debitira Jonas!

68′ Dinamo Tbilisi, ima slobodan udarac, lopta na sreću pogađa vanjsku stranu gola

74′ Treća izmjena kod Dinama iz igre izlazi Ćorić, u igru ulazi Henriquez

82′ Sjajna šansa za Roga

90′ završila je utakmica, Dinamo je upisao još jednu pobjedu.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA