LIGA PRVAKA: GNK Dinamo – FK Vardar 3:2

Dinamo u Maksimiru, igra uzvratnu utakmicu u drugom pretkolu Lige prvaka sa Vardarom, kojeg je u prvoj utakmici u Skoplju pobijedio rezultatom 2:1.  Marko Pjaca večeras igra posljednju utakmicu u Modrom dresu.

Maksimirske tribine ponovno su pune, a kompletan prihod od prodaje ulaznica Dinamo će donirati za obnovu simbola hrvatskog ponosa – vukovarskog Vodotornja.

Prvo poluvrijeme

1′ počela je utakmica

9′ Vardar je imao sjajnu priliku da zabije gol dinamo ali lopta se prošetala pored praznog gola

15′ Vardar ima slobodan udarac,

19′ Sudac start na Pjaci nije vidio kao kazneni udarac! Pjaca je sjajno prošao nekoliko igrača, ušao u kazneni prostor gdje su ga s leđa srušili, a sudac pokazuje – ništa!

20′ Grncharov je dobio žuti karton, zbog prekršaja na Rogu

21′ Stojanović je zaradio žuti karton zbog prekršaja na

24′ Pjaca puca u vanjski dio gola

27′ Soudani puca prema golu, lopta završava u rukama golmana Vardara

29′ Antolić puca prema golu, lopta leti, daleko preko gola

38′ Vardar vodi 1:0, strijelac je Velkovski

40′ Hodžić puca, ali lpta ponovo leti preko gola

43′ Dinamo ponovo u prilici da postigne gol, ali lopta se odbija od vratnice

45′ Vardar ima udarac iz kuta, lopta odlazi daleko od gola

45’Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

Drugo poluvrijeme

46′ počelo je drugo poluvrijeme, obje momčadi nastavljaju utakmicu u istom sastavu

51′ Antolić dobiva žuti karton, zbog prekršaja

55′ Marko Pjaca postiže gol s bijele točke za 1:1

58′ Vardar ima slobodan udarac, dobra obrana Ježine

62′ Vardar ponovno vodi,  Kojašević je prošao po lijevoj strani i dao prizemnu loptu u sredinu gdje je Schildenfeld uklizava i šalje loptu u našu mrežu.

68′ Prva izmjena: izlazi Hodžić, a umjesto njega ulazi Benković.

69′ Drugi penal za Dinamo, rukom je igrao netko od igrača Vardara nakon izvođenja udarca iz kuta

70′ Marko Pjaca ponovno s bijele točke postiže gol za 2:2, ovo je 28 gol Pjace u modrom dresu.

78′ GOOOOOL Dinamo vodi 3:2, gol je postigaoPaulo Machado

86′ Marko Pjaca dijete Dinama izlazi iz igre uz skandiranje s tribina i dugi pljesak, umjesto njega u igru je ušao Pivarić

90′ Igrat će se 4 minute sudačke nadoknade

Utakmica je završila Dinamo je upisao još jednu pobjedu, u utakmici koja je bila puna obrata.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA