EURO 2016.: Hrvatska – Španjolska 2:1

U Bordeauxu na stadionu Nouveau Stade de Bordeaux poznatiji kao Matmut Atlantique Hrvatska danas igra treću utakmicu u svojoj skupini D sa trenutno prvim Španjolcima.

Nakon burnog tjedna i lošeg okusa u ustima poslije utakmice sa Češkom,pred Vatrenima je danas novi izazov, kako najavio izbornik Čačić, danas će na travnjak istrčati Hrvatska koja dolazi.

Atmosfera na stadionu je dobra, nadajmo se da će tako ostati do kraja i da neće biti nikakvih incidenta.

Na utakmicu Hrvatska – Španjolska došao je i glavni “sigurnjak” UEFA-e Kenny Smith. Viđen je na stadionu kako kontrolira francusko osiguranje utakmice. Najave su da će huligani pokušati prekinuti i ovu utakmicu, a namjera huligana – terorista je utrčati na teren i udariti suca utakmice.

Hrvatska je danas domaćin, ali  će igrati u plavim dresovima, jer Španjolci imaju žuto- bijele dresove, s obzirom da su Vatreni više puta pobjeđivali u plavim dresovima, možda će se i večeras nastaviti ta tradicija.

Bordeaux,21.06.2016.- Utakmica treceg kola skupine D, na Europskom prvenstvu u Francuskoj, Hrvatska - Spanjolska. Foto: Mario CUZIC/ZNA

Bordeaux,21.06.2016.- Utakmica treceg kola skupine D, na Europskom prvenstvu u Francuskoj, Hrvatska – Spanjolska.

Za Hrvatsku igraju: Subašić, Vrsaljko, Perišić, Ćorluka, Jedvaj, Rakitić, Srna, Rog, Kalinić, Badelj, Pjaca.

Za Španjolsku igraju: Gea, Pique, Busquets, Iniesta, Morata, Fabregas, Ramos, Juanfran, Alba, Silva, Nolito

Prvo poluvrijeme

1′ počela je utakmica

4′ Rog sam pred Geam, lopta odlazi preko gola

6′ Dobra akcija naših, na žalost, lopta leti preko gola

7′ Španjolska postiže gol, strijelac Morata

8′ Španjolska ima udarac iz kuta

12′ Kalinić puca prema golu

13′ Rakitić u sjajnoj prilici ali lopta se odbija od vratnice

25′ Pjaca radi prekršaj na Silvi, Španjolska ima slobodan udarac lopta pogađa živi zid

39′ Sjajna akcija Srne koji pronalazi Perišića, ali lopta leti ponovo preko gola

45′ GOOOOOOLLLLLL Nikola Kalinić, zabija za 1:1

45+ Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade

Hrvatska na kratki predah ide sa izjednačenim rezultatom, u drugoj utakmici iz naše skupine Turska vodi 1:0 Češku.

Drugo poluvrijeme

46′ Čorluka bez kapice u nastavku utakmice

55′ prekršaj na Pjaci hrvatska ima slobodan udarac, izvodi ga Rakitić

56′ Hrvatska ima udarac iz kuta

57′ Pjaca u sjajnoj prilici da postigne gol, na žalost lopta ponovo odlazi pored gola

59′ Prva izmjena kod Španjolaca iz igre izlazi Nolito, u igru ulazi Soriano

67′ Druga izmjena kod Španjolske iz igre izlazi Morata, u igru ulazi Adruiz

67′ Španjolska ima udarac iz kuta

68′ Španjolska iz drugog udarca iz kuta skoro postiže gol

71′ Penal za Španjolsku, Vrsaljko radi prekršaj na Silvi,

71′ Subašić je obranio penal

71′ Žute kartone zaradili su Vrsaljko zbog prekršaja na Silvi  i Srna zbog svađanja sa sucem

82′ Prva izmejna kod Hrvatske iz igre izlazi Rog, u igru ulazi Mateo Kovačić

84′ Treća izmjena kod Španjolske iz igre izlazi Fabregas, u igru ulazi Alcantara

86′ GGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL  Ivan Perišić, za 2:1

90′ Igrat će se tri minute sudačke, nadoknade

90+ Druga izmjena kod Hrvatske  iz igre izlazi Pjaca, umjesto njega ulazi Duje Čop

90+ Treća izmjena kod Hrvatske iz igre izlazi Perišić, u igru ulazi Kramarić

Hrvatska je pobijedila, sada je prva u skupini, utakmica je prošla bez nereda, sa tribina se ori Večeras je naša fešta, BRAVO VATRENI!!!!!!

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA