GRADSKI VRT: Hrvatska – Izrael 2:0

U Gradskom vrtu u Osijeku, Hrvatska nogometna reprezentacija igra prijateljsku utakmicu s Izraelom.

Pravu navijačku atmosferu i pun stadion pokvarila je kiša koja danas cijeli dan pada u Osijeku.

Prije početka utakmica održana je minutu šutnje za žrtve terorističkog napada u Bruxellesu.

Za Hrvatsku igraju: Subašić – Vida, Ćorluka, Lovren – Srna, Modrić, Badelj, Brozović, Perišić – Mandžukić, N. Kalinić

Za Izrael igraju: Kleyman, Tibi, N. Bitton, Tawatha, Gershon, Kehat, B. Bitton, Buzaglo, Dabbur, Ben Chaim, Hemed

Prvo poluvrijeme

1′ počela je utakmica

4′ sjajna prilika za Izreal iz slobodnog udarca, lopta se odbila od vratnice

5′ Hrvatska vodi 1:0, sjajnim golom Perišića

13′ Hrvatska je odigrala brzu kontru.

24’Velika panika u našem šesnaestercu! Kehat je ubacio loptu  Subašić ju je probao uhvatiti, ali mu je ispala iz ruke. Darijo Srna je u zadnji trenutak počistio loptu s gol linije.

27′ Sjajna prilika za ‘vatrene’. Modrić je proigrao Perišića na lijevom krilu, Ivan je fino poslao nisku loptu, a izraelska obrana u posljednji trenutak čisti loptu ispred Kalinića! Činilo se kao da će lopta ući u gol.

34′ Brozović zabija za vodstvo Hrvatske od 2-0

40′ Izraelski stoper je jako neoprezno ušao Srni u noge. Za to je dobio žuti karton, a Srni se ukazuje pomoć.

44′ Umjesto ozlijeđenog Srne u igru je ušao Šime Vrsaljko

45′ Završilo je prvo poluvrijeme u kojem je hrvatska bila bolja

Drugo poluvrijeme

46′ druga zamjena kod Hrvatske Schildenfeld je ušao u igru umjesto Ćorluke

51′ Milan Badelj izlazi iz igre, a Halilović ulazi

57′  Iz igre je izašao Nikola Kalinić, a zamijenio ga je Mateo Kovačić.

67′ iz igre izlali Modrić ulazi Antolić