LIGA PRVAKA: GNK Dinamo – FC Bayern 0:2

Dinamo utakmicom protiv Bayerna, završava svoju priču u Ligi prvaka, nakon sjajnog početka i pobjede nad Arsenalom, slijedi uobičajen niz poraza, epilog poznat, želja isto jer Dinamo ponovo neće dočekati tako željeno proljeće u Europi.

U oči večerašnje utakmice juniori Dinama osvojili su prvo mjesto u skupini F juniorske Lige prvaka i direktan plasman u osminu finala. U susretu posljednjeg, šestog kola Dinamo je na Hitrec-Kacianu izgubio od Bayerna 0-1, no ‘modrima’ je pomogao Olympiacos koji je u Pireju pobijedio Arsenal 2-0 i gurnuo Dinamo na vrh ljestvice.

Za Dinamo igraju: Eduardo, Ivo Pinto, Sigali, Taravel, Antolić, Gonçalo Santos, Pivarić, Ćorić, Rog, Soudani, Fernandes

Za Bayern igraju: Ulreich, Benatia, Rafinha, Lahm, Ribéry, Javi Martínez, Xabi Alonso, Rode, Kimmich, Green, Lewandowski

Prvo poluvrijeme

1′ počela je utakmica

3′ Bayern ima udarac iz kuta Benatia je pucao glavom nakon udarca iz kuta, ali lopta ide pored gola

6′ Sjajna akcija Dinama, Ćorić je u kaznenom prostoru našao Roga, ovaj petom ostavlja za Pivarića koji iskosa silovito puca, ali Ulreich odbija u korner

7′ Antolić puca s ruba kaznenog prostora, Ulreich ponovo brani

8′ Ribery pucao sa 17-18 metara, Eduardo odbija udarac u korner

9′  Lahm je sjajno iznio loptu, odigrao s Kimmichom i na kraju u odlično poziciju gurnuo Lewandowskog koji puca pored istrčalog Eduarda, ali udarac je slab i Sigali mirno iznosi loptu

12′ Pivarić daje loptu Soudaniju koji je krenuo sam prema golu gostiju, ali zastavica pomoćnog suca brzo je bila u zraku i Bayern će početi novi napad.

15′ Ribery ponovno prijeti Dinamu, ali Eduardo izbija loptu daleko  od gola

23′ Xabi Alonso izvodi udarac iz kuta, Dinamo se brani

24′ Soudani u sjajnoj prilici, ali lopta odlazi daleko na sjevernu tribinu

26′ Krasna akcija s nekoliko dodavanja iz pve završila je Antolićevim dodavanjem prema Soudaniju koji izlazi ispred Ulreicha koji brani njegov udarac

31′ Pinto prošao po strani, osvojio jako puno prostora, ali potom nije točno centrirao.

31′ Prvi žuti karton zaradio je Goncalo

34′ Sjajna obrana  Eduarda

44′ Sjajna prilika za Dinamo, ali Soudanijeva lopta ponovo leti preko gola

45′ završilo je prvo poluvrijeme, Dinamo je propustio niz prilika, možda će i koju priliku na kraju i realizirati.

Drugo poluvrijeme

46′ Bayern je napravio dvije  izmjene u svlačionici su ostali Ribary i Benatia, umjesto njih u igru su ušli Müller i Boateng

47′ Bayern ima udrac iz kuta izvodi ga Xabi Alonso, Dinamo to čisti

54′ ponovo sjajna obrana Eduarda,

55′ Dinamo u sjajnoj prilici da postigne pogodak, ali lopta ponovo leti daleko od gola

61′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Čorić u igru ulazi Pjaca.

61′ Dugo se Dinamo branio i ipak popustio Lewandowski je postigao gol, Bayern vodi 1:0

64′ Još jedan gol postiže Lewandowski za Bayernovih 2:0

69′ dvije sjajne prilike Dinama nisu realizirane Pivarić je utrčao u kazneni prostor i nesebično u sredini tražio Soudanija ispred kojega Rafinha izbija loptu.

69′ Ponovo Pivarić, lopta završava u prečki, i Dinamo ponovo ostaje bez pogodka

74′ Pivarić je zaradio žuti karton

74′ Druga izmjena u Dinamu iz igre izlazi Fernandes, u igru ulazi Paulo Machado

76′ Lewandowski u sjajnoj prilici da postigne još koji gol ali na sreću lopta odlazi pored gola

81′ Treća izmjena kod Dinama iz igre izlazi Rog u igru ulazi Pavičić

86′   Müller ponovo puca prema Dinamovim vratima, Eduardo to brani

87′ Eduardo je zaradio žuti karton i točka na i je jedanaesterac za Bayern,  kazneni udarac izvodi  Müller, ali pogađa vratnicu.

90′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

90+ Dinamo ima udarac iz kuta, lopta leti prema sredini, ali  to Ulreich brani.

Utakmica je završila, Dinamo je odigrao dobro, imao je dosta prilika iz kojih nije postigao pogodak.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA.HR