LIGA PRVAKA: GNK Dinamo – Olympiacos FC 0:1

Dinamo večeras u 3. kolu Lige prvaka igra  protiv Olympiacosa, koji je večeras najavljen kao favorit, iako ima isti broj bodova kao i Dinamo i nalazi se na drugom mjestu skupine, dok su Modri treći.

U ranim popodnevnim satima odigrala se utakmica Dinamovih juniora koji su osvojili bod u 3. kolu UEFA Youth league natjecanja nakon što su odigrali 2:2 s grčkim Olympiacosom.

Za Dinamo igraju: Eduardo, Măţel, Taravel, Antolić, Paulo Machado, Gonçalo Santos, Pivarić, Rog, Soudani, Fernandes, Hodžić

Za Olympiacos igraju Roberto, Botía, Elabdellaoui, Siovas, Masuaku, Milivojević, Fortounis, Kasami, Pardo, Sebá, Brown

Prvo poluvrijeme

1′ Počela je utakmica  Dinamo ima udarac iz kuta

2′ Od samog početka Dinamo je agresivno otvorio utakmicu

3′ Drugi udarac iz kuta za Dinamo

6′ Prekršaj na Rogu, Dinamo ima slobodan udarac

10′ Sjajna prilika za Dinamo na žalost nije realizirana golom

11′ Dinamo ima podršku od prve minute sa tribina

15’Dinamo ponovo ima udaraca iz kuta

18′ Ponovo sjajna prilika za Dinamo, Fernandes puca prema golu, lopta završava u rukama Roberta.

23′ Olympiacos puca prema golu lopta leti preko gola

29′ Soudani ponovo u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta završava u rukama Roberta

40′ Taravel je zaradio žuti karton, zbog prekršaja na Fortounisu

45′ Završilo je prvo poluvrijeme

Drugo poluvrijem

46′ Machado je ubacio iz prekida, a u gužvi je netko napravio prekršaj na gostujućem vrataru.

52′ Soudani ušao u sredinu, kratko odigrao s Fernandesom da bi na kraju lopta došla do Antolića koji sa 7-8 metara iskosa pogađa vratnicu.

60′ Prva izmjena u Dinamu, iz igre izlazi Hodžić u igru ulazi Pjaca

63′ Dobra obrana, Eduarda

71’Druga izmjena u Dinamu: iz igre izlazi Fernandes, a umjesto njega ulazi Henriquez.

77’Matel je ubacio s desne strane, Rog pucao sa 7-8 metara, a lopta od bloka polako odlazi u – vratnicu

79’Olympiakos vodi 1:0! Brown Ideye postigao je gol

81′ talijanski sudac svirao je prekršaj umjesto da pusti prednost jer je Soudani bio u odličnoj prilici

90+ Utakmica je završila. Dinamo je odigrao vrlo kvalitetnu utakmicu, veći dio utakmice bio bolja momčad od Olympiakosa, ali na kraju ipak ostaje bez bodova koji idu u Grčku. Ono što svakako može ohrabriti Modre je činjenica što su večeras pokazali da imaju kvalitetu igrati protiv grčkog prvaka i uz ovako hrabar pristup i igru mogu se nadati pozitivnom rezultatu u Grčkoj. Hvala svima na posjeti i srdačan pozdrav s Maksimira!

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA.HR