PRVA LIGA: Uvjerljiva pobjeda Dinama po teškom terenu

Dinamo je u 11. kolu domaćeg prvenstva odigrao jako dobru utakmicu i upisao uvjerljivu 4:1 pobjedu protiv Osijeka! Modri su puno toga riješili u prvom dijelu kada su s dva pogotka Hodžića i jednim Henriqueza imali prednost od tri pogotka da bi na kraju utakmice Musa zabio svoj prvi pogodak u dresu Dinama. Gosti su, par minuta prije kraja, zabili i počasni pogodak.

Dinamo je nekoliko dana uoči spektakla u Njemačkoj, utakmice 2. kola Lige prvaka protiv Bayerna, u teškim uvjetima dočekao goste iz Osijeka. Teški uvjeti su bili na “sve moguće načine”. Naime, s jedne strane je trener Mamić zbog brojnih ozljeda i izostanaka imao velikih problema kod sastavljanja momčadi, a s druge su na terenu bili izuzetno teški uvjeti za igru. Jaka kiša koja je padala cijeli dan i tijekom utakmice natopila je teren pa je teško bilo razviti pas igru.

Dosta igrača će dugo pamtiti utakmicu protiv Osijeka. Tako je Damir Šovšić upisao prve minute u dresu Dinama, Kobie Morris debi na Maksimiru, a Mario Musa prvi pogodak u dresu prvaka.

Ipak, unatoč svemu tome Dinamo je od početka zaigrao kvalitetno i koncentrirano te vrlo brzo zapravo riješio pitanje pobjednika. U formaciji 4-1-4-1 s Machadom kao zadnjim veznim te mladim playmakerima Ćorićem i Rogom iza HenriquezaDinamo je odmah stisnuo goste i već u 12. minuti poveo. Pivarić je dao dugu loptu, vratar Mikulić izletio s gola, a Hodžić se ubacio ispred njega i glavom poslao loptu u mrežu!

Rano vodstvo dodatno je potaknulo Modre koji su već u 17. minuti vodili 2:0. Pivarić je dao dugu loptu Soudaniju, ovaj utrčava u kazneni prostor i u sredini daje do Henriqueza koji iz blizine lagano zabija za 2:0! Nakon dva brza pogotka Dinamo je malo usporio pa su gosti u razmaku od par minuta dva puta prijetili iz prekida. Prvo je u 30. minuti Ugarković pucao nakon kornera, a Eduardo obranio udarac koji se neugodno odbio u gužvi da bi par minuta kasnije naš vratar i današnji kapetan još bolje obranio sjajan udarac Šorše nakon prekida.

Ipak, u 40. minuti – Dinamo je zabio i treći pogodak. I to krasan pogodak… Ćorić je na dodavanje Soudanija izbio sam pred Mikulića koji brani njegov udarac, a potom izletava i pokušava doći do lopte da bi na kraju Hodžić fantastično reagirao i udarcem iz okreta lijevom nogom majstorski sa 17-18 metara prebacio vratara i par igrača Osijeka te poslao loptu pod prečku! Krasan potez našeg napadača za drugi pogodak na utakmici.

Dinamo je danas zaigrao u 4-1-4-1 formaciji, a posebno je zanimljivo pogledati ofenzivnih pet igrača; točnije, njihove godine. Ćorić (18), Rog (20), Hodžić (20) i Henriquez (21) i Soudanisa 27 godina koji je “deda” među “djecom”. Naravno, za kvalitetu igrača nije bitno koliko ima godina, no svakako su naši mladići pravo bogatstvo kluba.

Modri su u nastavak ušli s dvije promjene i bila su to dva debitanta. Umjesto Soudanija je ušao Šovšić koji je upisao prve minute u dresu Dinama dok je u zadnju liniju umjesto Pivarića na mjesto stopera ušao mladi Morris i tako nakon debija u Kupu odigrao i prve minute na Maksimiru. Još se nešto promijenilo u nastavku, a to je bila – kiša. Naime, iako se u prvom dijelu činilo kako teško može jače padati kiša nažalost za 500-injak gledatelja, kojima se klub iskreno zahvaljuje na vjernosti, u nastavku je na trenutke padala i jače.

Dinamo je u nastavku smirio igru, bilo je par opasnijih situacija u kaznenom prostoru, a desetak minuta prije kraja Modri su i povećali prednost. Ćorić je ubacio iz prekida, Musa sjajno utrčao i glavom krasno zabio svoj prvi pogodak u dresu Dinama za velikih 4:0. Par minuta kasnije gostima se ipak isplatila ofenzivna igra kada su, mora se priznati zasluženo, nakon ubačajaŠpičića preko Grgića zabili počasni pogodak.

Modri su se tako nakon Kupa vratili pobjedama i u prvenstvu te tako na najbolji mogući način najavili možda i najteže gostovanje.

Trener Dinama Zoran Mamić ovako je prokomentirao uvjerljivu 4:1 pobjedu svoje momčadi protiv Osijeka po izuzetno teškom vremenu.

– Čestitke momčadi na dobro odrađenoj utakmici, igrači su se dosta dobro prilagodili uvjetima i mislim da smo zasluženo dobili. Drago mi je da nije bilo novih povreda i da se možemo pripremati za ono što nas čeka idući tjedan – rekao je trener koji je puno igrača danas odmarao dok su Sigali i Pinto susret preskočili zbog ozljeda.

– Sigali nema šanse biti spreman za Bayern, a Pinto je 50-50 – rekao je trener pa prokomentirao teške vremenske uvjete u kojima su Modri igrali protiv Osijeka: – Naravno da ovo nisu pravi uvjeti, ali toga ima u nogometu. Drago mi je da nije bilo odgode jer su se ponekada ovakve utakmice znali odgađati, ali možda bi govorio drugačije da nismo dobili ili da se netko ozlijedio.

Za kraj je trener odgovorio na pitanje “misli li da je Pep Guardiola gledao utakmicu Dinama”: – S obzirom na njegov rad i uspješnost sam prilično siguran da će minimalno dobiti izvještaj ako ne pogledati cijelu utakmicu.

Tekst: GNK Dinamo