Mladi modri lavovi nisu uspjeli protiv Arsenala ostvariti pozitivan rezultat

Hrabri i borbeni Dinamo nije uspio u 1. kolu Lige prvaka mladih upisati pozitivan rezultat. Unatoč velikoj želji i volji te velikom trudu, Arsenal je na Hitrec-Kacian slavio 2:0. Momčad trenera Cvitanovića od prve je minute igrala u visokom ritmu i nije dopustila protivniku da preuzme kontrolu.

Mario Cvitanović za utakmicu je s Arsenalom odabrao udarni sastav i formaciju 4-3-3. Na vratima je bio mladi Šemper, u obrani su igrali od prve minute Iharoš, Kalaica, Soldo, Vujica, vezni red držali su kapetan Knežević, Gojak i Olmo, dok su u napadu bili Lovren, Brekalo i Božić.

Juniori Dinama ove godine prvi put igraju u Ligi prvaka mladih, UEFA Youth league, a u smješteni su u istu skupinu kao seniori. To znači da nas nakon Arsenala na Hitrecu još čekaju utakmice s Bayernom i Olympiacosom.

Već u 5. minuti Božić je imao lijepu priliku kada je ostao sam u kaznenom prostoru ispred vratara Arsenala, ali ipak ništa od prilike. Ubrzo je i Brekalo imao svoju šansu kada se lijepo probio po lijevoj strani, prošao nekoliko igrača Arsenala, dodao u sredinu prema Božiću koji ipak nije uspio realizirati akciju. Arsenal je od početka pokazao da će stvarati ogroman pritisak na Dinamo, pokazivali su iz minute u minutu sjajnu igru i Dinamo je odlično parirao. Nakon 15-ak minuta igre i Gojak je imao prvu dobru priliku. Ostao je sam na 20-ak metara od gola i siloviti udarac poslao ipak tek pokraj lijeve vratnice.

Napeta igra, brz protok lopte s obje strane i sjajne akcije Dinama i Arsenala bile su opravdano nagrađivane pljeskom navijača s tribina, a cijelo je prvo poluvrijeme bilo prepuno prilika. Odlična prilika koju Dinamo nažalost nije iskoristio bila je zanimljiva kombinacija Gojaka i Božića. Gojak je prošao po desnoj strani skroz prema korneru, ubacio u sredinu prema Božiću koje je na drugoj stativi ipak loše zahvatio loptu i nije uspio pogoditi mrežu.

Nedugo nakon toga Gojak je imao nove dvije prilike. Prvo je s 22-23 metra loptu poslao ravno u vratara, a zatim je odradio još jednu dobru akciju, ovoga puta sa Soldom. Nakon kornera i ubačene lopte pokušao je izvesti škarice, ali nije uspio, a lopta je završila kod Božiča koji je probao glavom spustiti loptu u mrežu. Ponovno šteta jer loptu je i ovoga puta u ruke spremno primio vratar Keto. Na svaku akciju Dinama Arsenal je odgovarao kontrama i brzim akcijama pa je tako obrana Dinama imala dosta posla, a Šemper je imao par dobrih reakcija.

Trener Cvitanović nakon poraza je rekao: – Ja sam ponosan na igrače i rekao sam ih da baš njih želim u ekipi i da se ne bih mijenjao s trenerom Arsenala. Mi ćemo rasti iz utakmice u utakmicu i ovo nam je tek prva sezona u Ligi prvaka.

U 41. minuti Dinamo je došao do nove izgledne prilike. Brekalo i Gojak kombinirali su na desnoj strani, a na kraju Gojak iskosa loptu šalje u vanjski dio gola, odnosno desnu vratnicu. Obje su momčadi držale dobar tempo i ritam, a igrači trenera Cvitanovića nisu se željeli predati. Ipak, u 43. minuti uslijedila je kazna za lošu reakciju obrane Dinama. Willock je uzeo loptu, krenuo prema kaznenom prostoru Dinama, prošao nekoliko igrača i pronašao prazan prostor te spretno zatresao mrežu za 1:0. Dinamo je bio tako blizu neriješenog rezultata na poluvremenu, koji bi bio i realan prikaz stanja na terenu u prvom dijelu.

Nastavak susreta donio je nove prilike, još veću motiviranost Dinama, ali isto tako i veću motiviranost velikog Arsenala. U 54. minuti dobru je priliku imao Iwobi, ali Šemper je bio na mjestu i sigurno obranio. Modri juniori tražili su šansu za izjednačenje koje bi im sigurno malo olakšalo igru. Dobru je priliku kasnije imao Olmo kad je na dodavanje Božića loptu poslao malo pokraj desne vratnice.

U 66. minuti neugodna vijest za domaćina – prekršaj na igraču Arsenala i dosuđen kazneni udarac. Sheaf je bio precizan, Šemper se bacio na dobru strani, ali igrač Arsenala loptu šalje u gornji dio mreže. Povećanje vodstva gostiju bilo je jasan znak da će smiriti svoju igru i čuvati rezultat, dok je Dinamo tada imao još teži zadatak. U 72. minuti Brekalo je pokušao iz kornera, ali njegov je pokušaj završio u rukama vratara Arsenala, dok je minutu nakon Matić silovito s lijeve strane loptu poslao pokraj desne vratnice. Podrška s tribina, dobra igra i velika želja ipak nisu bili dovoljni u ovoj utakmici protiv izuzetno teškog protivnika, a Dinamo do kraja nije uspio nadoknaditi neke sjajne i nažalost propuštene prilike iz prvog dijela.

Modri juniori tako idu dalje prema novoj utakmici bez bodova iz prvog kola, ali uz činjenicu da su protiv velikog i jakog Arsenala pokazali zaista dobru igru. Navijači su upravo to i prepoznali te su unatoč porazu igrače i stožer nagradili zasluženim velikim pljeskom.

Tekst: GNK Dinamo