LIGA PRVAKA: GNK Dinamo – Arsenal FC 2:1

U prvom kolu Lige prvaka Dinamu u goste dolazi Arsenal, nimalo lagan protivnik Modrima iz Maksimira.

U 16,00 sati na pomoćnom terenu Hitrec- Kacian koji je bio iznenađujuće pun, odigrala se utakmica Lige prvaka mladih momčadi Dinama i Arsenala, u kojoj je Arsenal pobijedio sa rezultatom 0:2.

Na Maksimirskim tribinama očekuje se između 15 i 20 tisuća navijača, među njima je i manja skupina Arsenalovih navijača.

Za Dinamo igraju: Eduardo, Pinto, Sigali, Taravel, Antolić, Paul Machado, Ademi, Pivarić, Soudani, Fernandes, Pjaca

Za Aresenal igraju: Ospina, Debuchy, Gibbs, Gabriel, Koscielny, Arteta, Özil, Santi Cazorla, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Alexis Sánchez

Prvo poluvrijeme

1′ Arsenal ima prvi napad

4′ Arsenal je pucao prema golu, Dinamo se uspješno obranio

7′ Pjaca puca prema gola ali lopta leti daleko od gola

9′ Arsenal ima udarac iz kuta, lopta dolazi do Girouda koji je skočio nakon kornera i glavom pucao pod prečku, Eduardo je sjajno obranio tu loptu

11′ Pjaca ponovo puca, i ponovo lopta leti daleko od gola. Dinamo se dobro drži u prvih deset minuta utakmice.

19′ Chamberlain je prošao po strani, ubacio prema Giroudu koji je pogodio stativu, a odbijanac Eduardo brani i izbija u korner.

21′ Antolić puca prema golu, lopta leti visoko od gola

23′ Prvi žuti karton kod Arsenala zaradio ga je Giroud

24′ GGGGGGGGGOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL, Dinamo vodi golom Pivarića 1:0

28′ Dobra kontra Dinama, Fernandes i Pivarić su lijepo povukli, ali na kraju je Debuchy odlično uklizao i odnio loptu.

35′ Arsenal ima udarac iz kuta

38′ Dinamo ima slobodan udarac, izvodi ga Machado

40′ Arsenal ima igrača manje Giroudo je dobio drugi žuti karton, zbog prekršaja na Pintu.

45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade

Prvo poluvrijeme je završilo, Dinamo je sjajno otvorio utakmicu.

Drugo poluvrijeme

46′ Utakmicu sa tribina prati 17 840 gledatelja, Dinamo od prve minute, Dinamo ima udarac iz kuta, lopta pogađa prečku gola

48′ Arsenala ima napad, puca prema golu Dinama, ali cijelu stvar spašava prečka od gola.

54′ Özil postiže gol, ali je bio u zaleđu, tako da Dinamo i dalje vodi.

58′ GGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL, Dinamo vodi 2:0, gol je postigao Fernandes

60′ Već dugo se nije čula pjesma sa tribina i ovakvo navijanje

64′ Wenger radi tri izmjene od jednom iz igre izlaze Arteta, Gibbs i Oxlade-Chamberlain u igru ulaze Walcott, Campbell i Coquelin

65′ Pinto zbog prekršaja na Sánchezu, dobiva žuti karton, Arsenal ima slobodni udarac, lopta leti preko gola

73′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi strijelac drugog gola Fernandes, u igru ulazi Ante Ćorić.

79′ Walcott, postiže gol za Arsenal 1:2

82′ Druga izmjena u Dinamu, iz igre izlazi Domagoj Antolić , u igru ulazi  Marko Rog .

86’Rog i Ćorić su krenuli u kontru, ušli u kazneni prostor, ali na kraju  se Arsenal ipak obranio.

87′ Još jedan žuti karton kod Arsenala, zaradio ga je Campbell

88′ Treća izmjena kod Dinama iz igre izlazi Pjaca ulazi Benković

90′ Drugi žuti kod Dinama zaradio ga je Rog

90′ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

90+ Završila je utakmica, bravo Dinamo, sjajno otvaranje Lige Prvaka, Bravoooooo!!!

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA.HR