VELUX EHF Liga prvaka: PPD Zagreb – ESP FC Barcelona 23:25

U fantastičnoj atmosferi pred punom Arenom PPD Zagreb igra prvu četvrtfinalnu utakmicu Lige prvaka protiv Barcelone.

Do početka utakmice ostalo je nešto više od pola sata, Arena se polako puni, predsjednica Kolinda Grabar Kitarović prije početka utakmice došla se pozdraviti sa invalidima koji su vjerni navijači Zagreba.

Zagreb je zadnji puta bio u četvrtfinalu Lige prvaka u sezoni 2011/2012., kada su bili zaustavljeni od Kiela.

Prvo poluvrijeme

Zagreb ima prvi napad, Barcelona se obranila, obranio se i Zagreb. Nakon četiri minute Zagreb postiže prvi gol za 1:0. Zagreb vodi u sedmoj minuti 3:2. U devetoj minuti Zagreb ima prvi sedmerac precizan Zlatko Horvat ponovo Zagreb dovodi u vodstvo 4:3. ponovo sjajni Ivić brani i Barcelona u 15 minuti ima samo gol prednosti 5:6. Zagreb u dva napada ne postiže gol. Barcelona se odlijepila na tri gola prednosti 8:5. Horvat postiže gol za 6:9, do kraja prvog poluvremena ostalo je deset minuta. Mandalinić postiže gol i smanjuje prednost Barcelone 7:10. Zagreb golom Brozovića smanjuje prednost Barecelone 8:11. Barcelona dvije minute prije kraja ima prednost od pet golova 8:13. Zagreb postiže gol 9:13. Završilo je prvo poluvrijeme Barcelona ima prednost od četiri gola 10:14.

Drugo poluvrijeme

Zagreb postiže prvi gol u nastavku utakmice za rezultat 11:14. Atmosfera u Areni je sjajna. Stepančić postiže gol 12: 15, Barcelona je odmah odgovorila golom i ponovo vodi sa četiri gola 12:16. Barcelona ima igrača manje, Zagreb ima šansu da smanji razliku. Zagreb postiže gol za 15:18. Sada Zagreb ima igrača manje. Barcelona i dalje ima prednost četiri gola 17:21. Zagreb je Horvatovim golom smanjio prednost na tri gola 18:21. Pet minuta prije kraja utakmice Zagreb opet ima tri gola minusa 21:24. Barcelona ima napad Zagreb se obranio. Arena je na nogama. Mandalinić postiže gol za 22:24.  Zagreb je imao sjajnu priliku da dođe na -1 ali lopta leti daleko preko gola.  Sjajna obrana Ivića. Brozović postiže gol za 23:24. Barcelona gubi loptu, Zagreb ima šansu doći do poravnanja rezultata. Zagreb nije iskoristio svoju priliku. Utakmica je završila rezultatom 23:25, za Barcelonu. Barcelona je ipak bila bolja i Zagreb nije uspio upisati još jednu pobjedu.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA.HR