KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Italija – Hrvatska 1:1

UŽIVO IZ SAN SIRA : Inga i Mario ĆUŽIĆ

Četvrta kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo u nogometu 2016. koje se igra u Francuskoj, Hrvatska gostuje kod Italije, od koje niti jednom nisu izgubili, a susreli sui se šest puta, od toga tri puta Hrvatska je pobjedila i tri puta završila je nerješeno.

Niko Kovač protiv Italije izlazi sa istom postavom kao i protiv Bugarske, stadion Giuseppe Meazza dubkom je pun, atmosfera je fantastična. Olić danas igra stotu utakmicu za reprezentaciju, bilo bi lijepo da večeras sebi u čast postigne gol za pobjedu Hrvatske.

EURO 2016: Piazza del Duomo obojena u crveno bijele kockice

Za Italiju igraju: Buffon – Darmian, Ranocchia, Chiellini – De Sciglio, Candreva, De Rossi, Marchisio, Pasqual – Immobile, Zaza

Za Hrvatsku igraju: Subašić – Srna, Vida, Ćorluka, Pranjić – Modrić, Brozović – Olić, Rakitić, Perišić – Mandžukić

Prvo poluvrijeme

1′ Počela je utakmica, Italija ima prva napad

4′ Perišić i Olić po lijevoj strani nešto pokušavaju, ali od akcije ništa

6′ Rakitić s 20 metara iskosa s desne strane, a Buffon je to izbacio u korner

7′ Ćorluka je glavom nakon kornera spustio za Perišića čiji udarac brani Buffon izbliza, a na odbijenu loptu zakasnio je Domagoj Vida

9′ Modrić puca prem avratima Talijana, lopta završava kod Bufona

11′ Italija vodi 1:0, gol je postigao Candreva

15′ Hrvatska nije dugo čekala sa odgovrom, krasan gol postigao je Perišić za 1:1

16′ Nakon postignutog gola, počela je bakljada sa strane stadiona gdje su smješteni Hrvatski navijači.

23′ Hrvatska ima udarac iz kuta, Rakitić puca prema golu, ali neprecizno

28′ Prva izmjena kod Italije iz igre izlazi Pasqual, u igru ulazi Soriano

28′ Prva zamjena kod Hrvatske, iz igre zbog ozljede izlazi Modrić, u igru ulazi Kovačić

37’Prvi žuti za Hrvatsku, Kovačić radi prekršaj na Sorianu.

42′ Slobodan udarac za Hrvatsku, lopta leti daleko od gola

44′ Rakitić puca, lopta odlazi pored gola

45′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

45+ Perišić pronalazi Mandžukića, ovaj puca, Bufon brani.

45+ Završilo je prvo poluvrijeme, Hrvatska stvara puno prilika, ali u nastavku mora biti preciznija.

Drugo poluvrijeme

46′ Nema izmjena u momčadima

46′ Žuti karton Immobilu zbog prekršaja na Vidi

47′ Sjajna obrana Subašića

52′ Druga izmjena kod Italije iz igre izlazi Immobile, a ulazi El Shaarawy

57′ Perišić je pucao prema taljanskim vratima, ali neuspješno

63′ Treća zamjena kod Italije iz igre izlazi Zaza, a ulazi Pelle

65′ Perišić zaradio žuti karton zbog prekršaja na Chielliniju

68′ Iz igre izlazi Olić u igru ulazi Kramarić

72′ Ponovo bakljada i prekid utakmice, prekid je trajao skoro deset minuta, nakon što su policajci ispraznili tribinu sa Hrvatskim navijačima, nastavila se utakmica

83′ Treća izmjena kod Hrvatske iz igre izlazi Brozović u igru ulazi Badelj

85′ Nakon prekida igra je poprimila neki drugi tjek, puno lopta leti svukud, samo ne tamo gdje treba

90′ Igrat će se još ttri minute sudačke nadoknade

90+ Utakmica je završila, Hrvatska je upisala ponovo vrijedan bod. Utakmicu sa tribina je pratilo 63.222 gledatalja, možda smo mogli i pobijediti da navijači ponovo nisu bili glavni akteri utakmice.