EURO LIGA: GNK Dinamo – FC Salzburg 1:5

IZ MAKSIMRA: Inga i Mario ĆUŽIĆ

Utakmica  4. kola Europske lige između Dinama i Salzburga. Modrima pobjeda znači puno jer bi stigli na šest bodova, jedan manje od Salzburga dok je upitno kako će Celtic večeras proći u Rumunjskoj.

Za Dinamo igraju: Eduardo – Pinto, Šimunović, Taravel, Ibanez – Ademi, Brozović, Antolić – Soudani, Čop, Henriquez

Za Salzburg igraju: Gulacsi – Ankersen, Andre, Hinteregger, Ulmer – Kampl, Ilsanker, Keita, Leitgeb – Soriano, Sabitzer

Prvo poluvrijeme

1′ Počela je utakmica

8′ Dinamo  gubi loptu, Sabitzer je izašao sam pred Eduarda koji brani njegov pokušaj, lopta dolazi do Kampla čiji udarac prolazi kroz gužvu, ali Šimunović je na crti izbija u korner.

10′  Salzburg je bolje ušao u utakmicu

12′ Dinamo ima udaraca iz kuta. Lopta završava kod Salzburga

14′ Henriquez je osvojio dosta prostora i odlično vidio Ademija koji se ubacio i bio sam na vrhu kaznenog prostora, ali Hinteregger se proteže i nekako blokira dodavanje.

15′ Prvi žuti karton večeras zaradio ga je Ivo Pinto

17′ Udarac iz kuta za Salzburg

24′ Ibanez puca prema golu, a lopta završava u rukama Gulacsia

31′ prva izmjena kod Salzburga iz igre izlazi Sabitzer, u igru ulazi Bruno

34′ Dinamo u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta leti po svukud samo ne u gol.

39′ Salzburg vodi 1:0, gol je postigao Soriano

41′ Soudani  prolazi kroz kazneni prostor, ali na kraju svega tek novi udarac iz kuta.

45′ Nova prilika iz prekida. Ovoga puta je faul nešto bliže, na 27-28 metara pa se osim centaršuta može čak i izravno pucati prema golu.

45′  Antolić pronalazi  Brozovića koji traži Čopa, on puca ali lopta završava u rukama Gulascija.

45′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

45+ Završilo je prvo poluvrijeme, Salzburg na kratki predah ide sa golom prednosti, nije to rezultata koji se ne može stići, ali Dinamo bi trebao svoje prilike, realizirati u pogodak.

Drugo poluvrijeme

46′ Počelo je drugo poluvrijem

46′ Dinamo je odmah krenuo naprijed i izborio udarac iz kuta.

50′ Ilsanker je sada vrlo grubo srušio Antolića na sredini terena i opravdano zaradio prvi žuti karton.

51′ Brozović je zaradio žuti karton

55′ Soudani je došaao na dugu loptu prije gostujućeg vratara, no Gulacsi je ipak bio brži i pokupio loptu.

59′ Salzburg postiže drugi gol 2:0 strijelac drugog gola je Kampl

60 Dinamo postiže gol 1:2, strijelac je Henriquez

61′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Čop u igru ulazi Fernandes.

64′ Salzburg je postigao još jedan gol, 3:1, Soriano je strijelac

68′ Henriqueza  puca s 25 metara, ali ovoga puta njegov udarac ide preko gola.

69′ Druga izmjena kod Dinama, iz igre izlazi Antolić u igru  ulazi Andrijašević

72′ Salzburg postiže još jedan gol, 4:1, strijelac je Bruno

73′ Dinamo stvara prilike, a Salzburg postiže golove

76′ Još jedan žuti karton kod Dinama, zaradio ga je Ademi

79’Henriquez se pokušao osloboditi za prostor u kaznenom prostoru, ali nije se uspio izboriti za udarac.

80′ Još jedan žuti karton za Dinamo, Šimunović ga je zaradio.

85′ Salzburg je još jedan gol sparkirao u mrežu Dinama,  strijelac petog gola je Soriano

87′ Žuti karton zaradio je igrač slzburga

90′ Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade

90+ Utakmica je završila, Dinamo je ponovo poražen i izgledi da prezimi u Europi sve su manji.