KHL: Medveščak – SKA 1:5

UŽIVO IZ LEDENE: Inga i Mario ĆUŽIĆ

U prethodne tri odigrane utakmice Medveščak je osvojio šest bodova sa gol razlikom 10:5, što je značajan skok u odnosu na samo tri boda iz prvih sedam utakmica. Prva napadačka linija St.Pierre – Pelletier – Segal je u te tri utakmice skupila 14 bodova, svoja prva dva gola ove sezone upisao je i Patrick Bjorkstrand, a broj primljenih golova je bio manje od dva po utakmici, što je dvostruko manje od prosjeka prvih sedam utakmica u novoj KHL sezoni.

Ovaj tjedan Medveščak očekuju tri domaće, ali vrlo zahtjevne utakmice.  U ponedjeljak (29.9., 19:30) i srijedu (1.10.,20:00) u Domu sportova će im protivnik biti ove sezone neprikosnoveni SKA Sankt Petersburg, a u petak (3.10.,18:30) u Zagreb dolazi Dinamo iz Rige. SKA je najskuplja i ove sezone neporažena momčad koja je u deset dosadašnjih utakmica osvojila maksimalnih 30 bodova. Na čelu momčadi je trenutno najskuplji igrač svijeta, Ilja Kovaljčuk sa ugovorom od nevjerojatnih 15 milijuna eura po sezoni o čemu najbolji igrači NHL lige mogu samo sanjati.

Prošle sezone krajem rujna SKA je dolazio prvi puta u Zagreb. Tada su imali sedam pobjeda u osam utakmica te gol razliku 35:14, no to se nije pokazalo ključnim za ishod utakmice u Ledenoj. Medveščak je upravo protiv najskuplje i u tom trenu najjače momčadi lige „uzeo“ prvu pobjedu nakon niza od 7 uzastopnih poraza te nakon pobjede nad SKA nanizao još šest pobjeda.

Počela je prva trećina

00:26 Medevjedi imaju igrača više, zbog ometanja je isključen Jimmie ERICSSON

02:23 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

1:0 Medvjedi su iskoristili igrača više, pogodak je postigao Matt ANDERSON.

06:16 Medvjedi imaju igrača manje, zbog držanja je isključen Saša MARTINOVIĆ.

07:51 GOL

1:1 SKA je također iskoristio igrača više, pogodak je postigao Patrick THORESEN na dodavanje Viktor TIKHONOVA.

12:14 Medvjedi imaju igrača više 2+2 minute dobio je Evgeny DADONOV.

17:39 GOL

1:2 SKA je poveo, pogodak je postigao Vadim SHIPACHYOV na dodavanje Artemy PANARINA  i Evgeny DADONOV

19:28 Medvjedi imaju igrača manje, zbog zadržavanja igre isključen je  Bill THOMAS

19: 40 SKA ima igrača manje na disciplinsku kaznu od 5 minuta zbog grubosti. Kažnjen je igrač Artemy PANARIN

Završila je prva trećina

Počela je druga trećina

20:15 Medvjedi igraju s tri igrača u polju isključen je Pascal PELLETIER

24:56 GOL

1:3  SKA je povećao vodstvo, pogodak je postigao Tony MARTENSSON, na dodavanje Anton BELOVA i Patrick THORESENA

27:37 Medvjedi i SKA imaju igrača manje, zbog grubosti su isključeni, Mark FLOOD kod Medveščaka i  Viktor TIKHONOV kod SKA.

35:06 GOL

1:4 Četvrti pogodak za SKA postigao je  Tony MARTENSSON

Završila je druga trećina

Započela je posljednja trećina

42:05 Medvjedi imaju igrača više, zbog udarca palicom isključen je na dvije minute Patrick THORESEN

44:16 Mark DEKANICH je isključen kod Medvjeda zbog držanja, kaznu služi Mike GLUMAC

47:50 GOL

1:5 SKA je povisio vodstvo, pogodak je postigao Evgeny DADONOV, na dodavanje  Yury ALEXANDROVA i  Vadim SHIPACHYOYA

52:48 Medvjedi imaju igrača više, kod SKA je isključen Alexei SEMENOV

55:52 Medvjedi imaju igrača manje, zbog ometanja je isključen Anthony STEWART

58:34 Medvjedi imaju igrača više, isključen je Igor MAKAROV zbog napada na glavu i dobio je 2+10 minuta.

Završila je utakmica, Medvjedi su očekivano izgubili od najbolje momčadi KHL-a. I u srijedu (1.10.,20:00) u Domu sportova će im protivnik biti opet ove sezone neprikosnoveni SKA Sankt Petersburg.