1.HNL: HNK Rijeka – GNK Dinamo 1:2

U devetom kolu 1. HNL-a, Dinmo igra u gostima kod Rijeke. Riječani su do sada tri puta pobijedili Dinamo, hoće li se niz tih pobjeda nastaviti ili će Dinamo biti bolji.

Atmosfera na Kantridi je uvijek dobra, navijačka, vrijeme je savršeno i sve je spremno za derbi kola.

Za Rijeku igraju:Vargić – Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac – Moises, Cvijanović – Vešović, Kramarić, Jugović – Krstanović

Za Dinamo igraju: Eduardo – Pinto, Gonçalo, Šimunić, Pivarić – Ademi, Brozović, Antolić – Soudani, Wilson, Čop

Prvo poluvrijeme

1′ Počela je utakmica

3′ Dinamo se obranio. Krstanović je sada dobro prošao po strani i ubacio u sredinu gdje je Ademi bio na pravom mjestu i izbio loptu.

5′ Rijeka je ušla agresivnije u utakmioce i stvara puno prilika, ali Dinamo se uspješno brani

8′ Prva izmjena kod Rijeke zbog ozljede teren je napustio igrač Rijeke Samardžić, umjesto njega u igru je ušao je Mitrović

16′ Pinto je izborio prekršaj, Dinamo ima slobodno bacanje, Rijeka se brani

20′ Dinamo u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta leti daleko preko gola

24′ Rijeka u sjajnoj prilici da postigne gol. Cvijanović je prošao kroz sredinu i idealno gurnuo loptu za Krstanovića koji je bio malo iskosa, ali u sjajnoj situaciji, no njegov udarac ide preko istrčalog Eduarda i gola Dinama.

25′ Rijeka je ima sjajnu šansu. Jugović odlično pucao glavom i pogodio – vratnicu

30′ Soudani puca prema vratima Rijeke, lopta završava u rukama Vargića

33′ Soudani postiže gol za Dinamo. Pinto je fantastično prošao po strani, došao skroz do gol-aut linije i majstorski ubacio na glavi Soudanija koji sa 7-8 metara zabija za vodstvo Dinama.

38′ Na terenu je situacija na rubu incidenta.

40′ Edurado večeras sjajno brani svoja vrata.

44′  Rijeka u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta leti iza gola.

45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

45+ Završilo je prvo poluvrijeme, u kojem je Rijeka stvarala puno prilika, a Dinamo postigao gol.

Drugo poluvrijeme

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u momčadima

51′ Eduardo je sjajno reagirao na Cvijanovićevu loptu.

53′ Pivarić je zaradio žuti karton.

54′ Prva izmjena kod Rijeke iz igre izlazi Vešović, u igru ulazi Sharbini

56′ Drugi žuti karton kod Dinama, požutio je Šimunić

58′ Kramarić postiže gol za Rijeku. 1:1

59′ Prva izmjena u Dinamu iz igre izlazi Wilson, u igru ulazi Henriquez

60′ Rijeka na krilima Armade, stvara još jednu dobru priliku, ovaj puta lopta odlazi iza gola.

65′ Rijeka se razigrala, ponovo dolazi do prilike da postigne gol, ali lopta leti pored gola.

67′ Dinamo svojim kompliciranjem propustio priliku da postigne gol, ovako je samo bila lopta iz kornera.

69′ Soudani postiže drugi gol na utakmici, Dinamo ponovo vodi 2:1

70′ Druga izmjena kod Dinama iz igre izlazi Čop, u igru ulazi Ćorić

74′ Sjajna akcija Rijeke, Cvijanović je pucao sa 20 metara, lopta odlazi preko gola.

77′  Henriquez je ušao u kazneni prostor i pucao u prvi kut, no njegov udarac ide malo pored gola.

80′  Pivarić je odlično dao loptu za Soudanija, ovaj se u kaznenom prostoru pokušao izboriti za udarac, no nakon puno odbijanja lopta na kraju ide u korner.

86′ Treća izmjena kod Dinama iz igre izlazi Brozović, u igru ulazi Vukojević

88′ Rijeka je u zadnje dvije minute u stalnom posjedu lopte,  Dinamo uspješno odoljeva tim napadima.

90′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

90+ Rijeka ponovo prijeti Dinamovim vratima, Eduardo uspješno brani.

90+ Rijeka ima udarac iz kuta i možda zadnju šansu da postigne gol, ali ništa od te šanse.

90+ Utakmica je završila, Dinamo je pobijedio i upisao je još tri dodatna boda na svoj račun.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA.HR