EUROPSKA LIGA: GNK Dinamo – FC Astra 5:1

UŽIVO IZ MAKSIMIRA: Inga i Mario ĆUŽIĆ

Dinamo u prvom kolu Europske lige igra protiv rumunjskog kluba Astra, Modrima je želja da u toj prvoj utakmici izađu kao pobjednici.

Vrijeme u Maksimiru idealno, nakon dugo vremna ne pada kiša, tribine su pristojno popunjene, sve je spremno za dobru utakmicu i evuntalnu pobjedu Dinama.

Za Dinamo igraju: Eduardo – Pinto, Sigali, Šimunić, Pivarić – Ademi, Brozović, Antolić – Soudani, Wilson, Čop

Za Astru igraju: Lung – Pliatsikas, Youssef, Oros, Junior – Yahaya, Laban – Enache, Budescu, William – Fatai

Prvo poluvrijeme

1“ Dinamo od prve minute napada, dobra akcija Antolić je izborio udarac iz kuta

3“ Brozović ima sjajnu priliku da postigne pogodak, Astra se brani

4“ Čop je zaradio žuti karton, kada je s leđa uz prekršaj zaustavio gostojučeg igrača

8“  Gosti su odigrali nekoliko kratkih dodavanja, Budescu je ostao sam i pucao lijevom nogom s 20-tak metara, ali Eduardo brani njegov pokušaj.

17“ GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL Dinamo golom Soudanija dolazi u vodstvo  1:0

23“ Antolić je prošao po desnoj strani i ubacio prema Čopu čiji udarac blokira Oros. Bit će to novi korner.

24“ GGGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOLLLLLLL, Dinamo iz prekida postiže drugi gol i strijelac je ponovo Soudani

34“ Astra u sjajnoj prilici da postigne gol ali lopta leti pored gola

37“ Antolić je od centra lovio Yahayu, uhvatio ga je tek na 20-tak metara od gola Dinama i u klizećem startu izbio loptu, ali sudac pokazuje na prekršaj.

39“ Budescu puca, lopta leti preko živog zida i gola, Dinamo se opet obranio

40“ Dinamo ima udarac iz kuta, lopta leti daleko od gola Astre

45“ 3:0, strijelac ponovo Soudani, Dinamo u zadnjoj minuti prvog poluvremna postiže treći gol.

45+ Završilo je prvo poluvrijeme, nakon prvog dijela utakmice u nastavku možemo očekivati još koji pogodak.

Drugo poluvrijeme

46″ Počelo je drugo poluvrijeme

50” grubi prekršaj na Čopu , ali sudac se nije oglasio

56” Soudaniju žuti karton

59” Šimunić se dobro obranio, što je sada već brojna publika na tribinama pozdravila pljeskom

67” Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Čop, u igru ulazi Henriquez

70” GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL, Dinamo vodi 4:0, Henriquez je ušao u igru i odmah postigao pogodak za Modre

82″ Astra je postigla gol, strijelac je

82″ Astra je postigla gol 1:4, strijelac je

72″ Druga izmjena kod Dinama iz igre izlazi Pinto, u igru ulazi Paulo Machado

77″ Treća izmjena kod Dinama iz igre je izašao Antolić, ušao je Ćorić

82′ Astra je postigla gol, Chitu je strijelac

90″ Ademi je zaradio žuti karton

90+ Gosti u sjajnoj prilici da postignu gol iz slobodnog udarca, lopta ipak ne ulazi u gol

90+ Ćorić postiže gol, za sjajnu pobijedu Dinama od 5:1.

90+ Utakmica je završila, Dinamo je sjajno otvorio put prema Europi, Bravo Modri.