KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Hrvatska – Malta 2:0

Prvu kvalifikacijasku utakmicu za Euro 2016. Hrvatska igra protiv Malte, na Maksimirskom stadionu koji je pristojno popunjen.

Za Hrvatsku igraju: Subašić – Srna, Ćorluka, Lovren, Milić – Brozović, Rakitić, Modrić – Halilović, Kovačić – Mandžukić

Za Maltu igraju: Hogg, Borg, Agius, Camilleri, Fenech R., Failla, Fenech P., Muscat R., Muscat Z., Mifsud, Schembri

Prvo poluvrijeme

1“ počela je utakmica

2“ Malta u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta leti pored gola

6“ Lovren zaustavlja akciju Malte

10“ Rakitić puca prema golu ali lopta završava

13“ Hrvatska ima udarac iz kuta, lopta leti preko gola

16“ Hrvatska ima slobodan udarac izvodi ga Rakitić, lopta dolazi do Mndžukića, lopta umjesto da završi u gola ona leti preko

20″ Hrvatska u prvih dvadeset minuta utakmice, dobro kontrolira igru

24″ dosuđeno je zaleđe Brozoviću

26″ Hrvatska ponovo ima udarac iz kuta, Malta izbacuje loptu daleko prema sredini igrališta

28″ Rakitić sa 30 metara puca prema golu, ponovo neprecizan lopta leti pored gola

30″ Malta ima igraća manje zbog grubog prekršaja na Mandžukića, Borg je zaradio crveni karton

30″ Mario Mandžukić je u tom sukobu sa Borgom zaradio žuti karton

34″ Prva izmjena kod Malte iz igre izlazi Mifsud u igru ulazi Bezzina

41″ Hrvatska je mogla povesti golom Rakitića, ali je dosuđeno zaleđe

42″ Sada je Halilović u sjajnoj prilici da postigne gol, lopta leti ravno u ruke vratara Malte

45+ Završilop je prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme

46″ Prva izmjena kod Hrvatske iz igre izlazi Kovačić, u igru ulazi Jelavić.  Na početku drugog poluvremena počela je padati kiša na Maksimiru.

46″ GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL, Luka Modrić je strijelac prvog gola u večerašnjoj utakmici. Modrić sam sebi poklonio najljepši poklon za rođendan. Prvi gol u kvalifikacijama za Euro 2016.

79″ Treća izmjena kod Hrvatske iz igre izlazi Mandžukić u igru ulazi Olić

81″ GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL, 2:0, vodi Hrvatska, drugi gol postigao je Andrej Kramarić uz asistenciju Jelavića.

87″ Treća izmjena kod Malte iz igre izlazi  Fenech u igru ulazi Scicluna

90″ Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade. u zadnjih deset minuta utakmice igra se preselila na Maltinu polovicu.

90″  Utakmica je završila Hrvatska je ostvarila cilj, i počela je kvalfikaciju pobjedom.

Slijedeću utakmica Hrvatska igra sa Bugarskom u Sofiji 10. listopada, tri dana kasnije 13.10 u Osijeku dočekuje reprezentaciju Azerbeđana.