IZ BARCELONE: Žarko DIMINIĆ i Mario ĆUŽIĆ

Iako je prošla sezona za Barcelonu bila jedna od lošijih, navijači nisu htjeli da jedna takva sezona ostane u pamčenju već su odlučili punom parom bodriti svoj klub na početku nove sezone prve španjolske nogometne lige protiv Elchea. Barceloona, Barcelooonaaa i viva la Barcelona orilo se tokom cijele utakmice sa punog Camp Noa. Trud silnih navijača Barcelone itekako se isplatio jer je Barcelona pobjedila Elche sa 3:0 i na taj način pokazala kakve su joj ambicije i koje joj mjesto pripada u nadolazećoj sezoni.

Utakmica u kojoj je debitirao za Barcelonu u prvom sastavu naš Ivan Rakitić koji je pokazao na brojnim treninzima i prijateljskim utakmicama da zaslužuje biti u prvom sastavu Barcelone. Na utakmici je bio kakvim smo ga naučili gledat, borio se za svaku loptu a svojim preciznim i odličnim reakcijama odlično je upošljavao svoje suigrače. Barcelona od samog početka napada i „grize“ iz minute u minutu tjera se Elche u kut i u svoj kazneni prostor. Možda se Elche ponadao da će crna mačka koja prve dvije minute nije htjela napustiti teren donjeti nesreću Barceloni, ali izgleda da je nesreću donijela njima. No kroz prvo poluvrijeme  kao da je na početku malo falilo baš te sreće. Odličan udarac imao je Messi u 22 minuti, ali greda spašava Elche od gola. Nedugo zatim nastavljaju se udarci Barcelone ali golman Elchea je na mjestu. Ponovna greda spašava Elche u 31. Minuti kada je Iniesta probao doći do svog prvog zgoditka ove sezone. Tko će, ako neće on čulo se u novinarskoj loži, toliko očekovani gol zabija Messi u 42. Minuti. Umjesto zasluženog odmora, kraj prvog poluvremena obilježava nespretna reakcija Mascherana koji je u odličnoj prilici za zgoditak malo povukao igrača Elchea za dres te na taj način zaradio direktan crveni karton.

Otvaranje drugog poluvremena nije bolje moglo početi za našeg Ivana Rakitića koji je u 46. minuti odličnom i preciznom asistencijom uposlio Munira koji postiže pogodak za 2:0. Barcelona ne staje na kočnicu, čini se kao da ubrzava igru i želi još pogodaka. Elche sad već pod velikim pritiskom i lagano van stroja iako igra od 42. minute s igračem više ne uspijeva kvalitetno zaustaviti borbene igrače Barcelone te u 63. minuti Messi postiže svoj drugi gol ove sezone i dovodi Barcelonu u prednost od 3:0 što je na kraju bio i konačni rezultat utakmice.

FC BARCELONA: C. Bravo, I. Rakitić, Sergio, A. Iniesta, Messi, Rafinaha, Mascherano, Jordi Alba, Dani Alves, Mathieu, Munir

ELX CF: Tyton, Damian, Lomban, Mosquera, Coro, Rodrigues, Jose Angel, Pelegrin, Albacar, Jonathas, Pašalić