FINALE A1LIGE: Cedevita – Cibona 84:76

Krenula je finalna serija košarkaškog prvenstva Hrvatske. U finalu su gradski rivali Cibona i Cedevita, a domaćinstvo prve utakmice pripalo je Cedeviti koja je regularni dio A-1 Lige za prvaka završila na prvom mjestu.

Prva četvrtina

Cedevita ima vodstvo od pet poena 17: 12 do kraja prve četvrtine ostalo je nešto više o dvije i pol minute.  Cibona sada im  dva napada za redom. Kod Blassingame i Ramljak došlo je do verbalnog sukoba, Cibona ima slobodna bacanja i smanjuje prednost Cedevite na četiri koš 17:13.  Cibona gubi loptu, Ramljak to kažnjava i odlazi na +8 21:13. Minutu prije kraja prve četvrtine Cedevita ima deset poena prednosti 23:13. Šarić ide na klupu u igru ulazi Planinić. Prva četvrtina završila je rezultatom 26:13, za Cedevitu.

Druga četvrtina

Suton radi prekršaj, lopta ide Ciboni, sada i Delaš radi osobnu, Cedevita igra čvrstu obrnu. Cibona radi seriju od 6:0 19:26. Šarić je i dalje na klupi. Kuridža radi prekršaj na Nurkiću.  Cibona gubi loptu u napadu igra se 12. minuta utakmice, ali Cedevita nije realizirala  napad i lopta opet u rukama Cibone. Kus zabija tricu iz drugog pokušaja 22:31. Zubčić neprecizan, a i Cibona isto ne postiže koš. Cedevita ima ponovo prednost od 11 poena. Zubčić dobiva nesportsku, Cibona ima dva slobodna bacanja 24:33. Planinić radi prekršaj u napadu i lopta ide Cedeviti. Cedevita ima slobodna bacanja, ali Bilan oba koša promašuje 35:24. Marino Baždarić pogađa koš za tri poena i Cedevita ima vodstvo od +14 poena 38:24. Cedevita u 16. minuti ima prednost od +19 poena 43:24. Cedevita je došla do +20 44:24. Cibona postiže koš nakon dugo vremena 26:48. Cibonu večeras neće koš, jer toliko promašenih otvorenih šuteva Cibona nije imala već dugo.  Druga četvrtina završila je rezultatom 50:31, za Cedevitu.

Utakmica je završila očekivano pobjedom Cedevite 84:76, koja je imala vodstvo od samog početka. Najviše koševa kod Cedevite postigao je Smith 17 , a kod Cibone Šqrić 24.

Slijedeća finalna utakmica igra se 7. lipnja, u 20, 00 sati u K.C. D. Petrović.