ABA LIGA F4: Cedevita – Partizan 81:79

UŽIVO IZ KOMBANK ARENE: Inga i Mario ĆUŽIĆ

Drugi dan Final Foura ABA Lige, danas će se saznati drugi finalista, hoće li Cedevita danas biti bolja, ili će u finale Partizan, na to pitanje dobit ćemo odgovor nakon utakmice.

Atmosfera u Kombank Areni došla je do usijanja, za razliku od jučerašnje utakmice večeras je Arena puna do posljednjeg mjesta, navijači Partizana od ulaska u dvoranu nisu prestali navijati.

Prva četvrtina

Cedvita ima prva napad, ali iz tog napada ne postiže koš.  Minutu  i pol niti jedna momčad nije postigla koš. Prvi koš za Cedevitu postiže Ray 3:0. Cedevita ima 5:0 nakon nešto više od dvije minute utakmice.  Cedevita je sjajno otvorila utakmicu, nakon četiri minute ima devet poena prednosti 11:2. Trener Partizana zove time out, nakon pet minuta igre Partizan je postigao samo jedan koš. Cedevita ima prednost od 11 poena 13:2. U osmoj minuti Cedevita ima prednost od 9 poena 19:10. Prva četvrtina završila je rezultatom 27:16, za Cedevitu.

Druga četvrtina

Cedevita i u drugoj četvrtini drži utakmicu pod kontrolom, u 14. minuti ima prednost od 15 poena 33:18. Trener Partizana večeras ne pronalazi petorku koja bi mogla razbiti sjajnu igru Cedevite.  Partizan u 15. minuti oduzima loptu Cedeviti, Suton radi prekršaj, Cedevita izlazi iz bonusa.  Partizan smanjuje prednost Cedevite na samo 4 poena 35:39. Cedevita od 16. minute  utakmice pada u igri. Druga četvrtina završila je rezultatom 40:35, za Cedevitu.

Treća četvrtina.

U 24. minuti Partizan prvi puta ima vodstvo 46:43. Repeša šalje u igru Nurkića. Cedevita ima napad Nurkić postiže koš 45:46. Zubčiću ima petu osobu i odlazi na klupu umjesto njega u igru ulazi Suton.  Partizan ima prednost od 6 poena.   Babić ima solo prodor i  koš za 48:51. Cedevita ima pola koša prednosti 52:51. Partizan postiže tricu i ponovo prelazi u vodstvo od pola koša 53:54. U 28. Minuti prvi puta je došlo do poravnanja rezultata 54:54. Partizan je postigao dvije trice za redom i ponovo prešao u vodstvo 56:60. Treća četvrtina završila je rezultatom  57:64, za Partizan.