ABA LIGA : Cibona – Crvena zvezda Telekom 67:76

Cibona  posljednju ovosezonsku domaću utakmicu u ABA Ligi igra protiv Crvene zvezde.

Nakon odigranog pretposljednjeg kola ABA Lige poznati su svi sudionici ovogodišnjeg Final Foura. Uz Crvenu zvezdu i Cedvitu, koje su već ranije osigurale nastup na završnom turniru, nakon danas odigranih utakmica poznato je da će na Final Fouru nastupiti još Partizan i Cibona.

Prva četvrtina

Cibona ima prva napad i postiže koš 2:0. Nakon dvije minute igre Cibona ima prednost od tri poena 8:5. Dvorana dražena petrovića puna je do posljednjeg mjesta, atmosfera je fantastična. Cibona nakon tri minute utakmice vodi sa šest poena prednosti 13:7. Trener Zvezde zove timeout, nakon što njegova nije dobro ušla u utakmicu. U sedmoj minuti Cibona ima samo tri poena prednosti 20:17. Zvezda je stigla Cibonu i minutu i pol prije kraja prve četvrtine došla e do poravnanja rezultata 22:22. Prva četvrtina završila je rezultatom 27:22 za Cibonu.

Druga četvrtina

Cibona tri minute prije kraja druge četvrtine ima prednost od devet poena 38: 29. Druga četvrtina završila je rezultatom 43:35, za Cibonu.

Treća četvrtina

U nastavku Cibona i dalje briljira u 22. minuti ima 12 poena prednosti, 47:35.  U 25. minuti Zvezda se opasno približila Ciboni. Vukovi imaju samo pet poena prednosti 49:44. Trener Cibone zove time out. U 27. minuti  Cibona ima sedam poena prednosti 51:44. 18. Sekundi prije kraja četvrtine trener Zvezde zove time out. Treća četvrtina završila je rezultatom 57:51, za Cibonu.

Četvrta četvrtina

Utakmicu u dvorani prati 4500 gledatelja.  Šarić postiže svoj 13 koš, za vodstvo Cibone  59:51. Ciela dvorana je na nogama i skandira Heja Heja Cibosi. Cibona u 33. minuti ima prednost od deset poena 63:53. Zvezda u 36. minuti dolazi do prvog vodstva u utakmici 64:63. Trener Cibone Rimac zove timeout , Cibona gubi 63:66, do kraja utakmice ostalo je nešto više od dvije minute. Zvezda odlazi na +8 poena prednosti 71:63. Cibona nije postigla koš čitave dvije minute.  Cibona  ima slobodna bacanja  64:73. Cibona je izgubila zadnju utakmicu u Aba ligi. Utakmica je završila rezultatom 67:76, za Zvezdu.

Kod Cibone najviše koševa postigli su šarić 15 i Planinić 13, a kod Zvezde Nelson 18.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA/ic