ABA LIGA: Cedevita – Budućnost 76:71

UŽIVO IZ DOMA SPORTOVA!

U 24. kolu ABA lige Cedevita  u Domu sportova ugostiti Budućnost VOLI. Uoči derbija kola Zagrepčani su trenutno na vrlo dobrom drugom mjestu sa 17 pobjeda, dvije manje od Crvene zvezde, u odnosu na koju imaju i lošiju međusobnu koš-razliku, i dvije više u odnosu na Budućnost, Partizan i Cibonu.

Prva četvrtina

Cedevita od  prve minute vodi, tako da je u 7. minuti Cedevita ima prednost od  12 poena 21:9. Prva četvrtina završila je rezultatom 27:18, za Cedevitu

Druga četvrtina

Cedevita je i u drugoj četvrtini nastavila u istom tempu. U 13. minuti Cedevita ima prednost od 15 poena 34:19. Gosti u samoj završnici druge četvrtine smanjuju prednost Cedevite.  Druga četvrtina završava rezultatom 47:40 za Cedevitu.

Treća četvrtina

Cedevita u trećoj četvrtini nije postigla koš čitavih 2 minute. Suton u 23. minuti postiže prvi koš u nastavku utakmice 49:42. U 25. minuti Cedevita ponovo ima 9 poena prednosti  54:45. Cedevita u 27. minuti utakmice ima prednost od 9 poena 57:48. Do kraja treće četvrtine Cedevitina prednost se istopila, na samo 4 poena prednosti 59:55. Treća četvrtina završila je rezultatom 59:55, za Cedevitu.

Četvrta četvrtina

Cedevita ima samo koš prednosti 60:58. Zubćić je promašio koš, Budućnost im priliku poravnati rezultata, ali na sreću ni gosti ne postižu koš rezultat je u 32. minuti 60:58. Budućnost u drugom napadu postiže koš za poravnanje rezultata 60:60. Budućnost po prvi puta u utakmici prelaze u vodstvo 62:60. Jasmin Repeša zove time out. Budućnost ponovo ima prednost 65:62.  Cedevita ima prednost od pola koša 69:68, do kraja utakmice ostalo je tri minute. Cedevita je upisala još jednu pobjedu u ABA ligi. utakmica je završila rezultatom 76:71, za Cedevitu.

Najviše koševa u Cedeviti postigao je Smith 22. a kod Budućnosti  Capin 15 i Ivanović 14.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA/ic