KUP K. ĆOSIĆA: Cedevita – Zadar 82:70

Druga polufinalna utakmica Kupa Krešimira Ćosića igra se između pobjednika prošlogodišnjeg Kupa  Cedevite i Zadra.

Prva četvrtina.

Zadar ima prvi napad i prvo vodstvo na utakmici 2:0.  Cedevita uspješna u svom napadu i postiže koš za 2:2. U prve dvije minute obje momčadi igraju ujednačeno, to i rezultat pokazuje 5:5. Baždarić radi osobnu u trećoj minuti Zadar ima napad postiže tricu i ponovo prelazi u vodstvo 5:8. U trećoj minuti dolazi do kratkog prekida utakmice zbog kvara semafora na košu. Bilan je postigao koš za 7:8. Babićevom tricom Cedevita prelazi u vodstvo 10:8. U petoj minuti ponovo dolazi do poravnanja rezultata 10:10. Cedevita tricom Zubćića prelazi u vodstvo 17:14. Zubčić pogađa još jednu tricu i Cedevita minutu prije kraja četvrtine ima prednost od četiri poena 20:16. Prva četvrtina završila jje rezultatom 23:18, za Cedevitu.

Druga četvrtina

Cedevita u 12. minuti utakmice ima prednost od sedam poena 29:22. Cedevita je zaključala svoj koš. Trener zadra zove time out Zadar je loše ušao u drugu četvrtinu od početka četvrtine postigli su samu samo šest poena, Cedevita i dalje ima prednost od sedam poena 31:24, igra se 15. minuta utakmice. Cedevita je rutinski odradila do kraja drugu četvrtinu koja je završila rezultatom 44:32, za Cedevitu.

Treća četvrtina

Zadar tricom otvara četvrtinu 44:35 i Cedevita postiže koš za tri poena 47:35. Nakon dvije minute igre u trećoj četvrtini Cedevita ima prednost od 17 poena 54:37. U 27. minuti utakmice Cedevita ima prednost od 21 poena 61:40, trener Zadra zove time out. Treća četvrtina završila je rezultatom  66:49 za Cedevitu.

Četvrta četvrtina

Zadar je na samom početku četvrtinu u dva napada došao do -11 66:55.  Repeša je odmah pozvao time out. Zadar je smanjio prednost Cedevite na samo -8 poena 68:60. Cedevita je u četvrtoj četvrtini postigla samo jedan koš, igra se već četiri minute. Nurkić postiže koš za Cedevitu  u 35. minuti 70:62. Cedevita je pobijedila Zadar rezultatom 82:70.

Najviše koševa kod Cedevite postigli su Babić 18, a kod Zadra Šutalo 20.

U finalu Kupa Krešimira Ćosića igrat će Cedevita i Zagreb, finale počinje u 20,00 sati.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA/ic