SEHA LIGA: CO Zagreb – Meshkov Brest 26:20

Nakon oproštaja od Europe Zagreb je u goste u zagrebačku Arenu stigao bjeloruski Meškov Brest.

U dosadašnja četiri međusobna ogleda Bjelorusi su slavili čak tri puta, dok je CO Zagreb pobijedio jednom i to  polufinalnom susretu prošlogodišnjeg izdanja Final Foura SEHA lige.

Prvo poluvrijeme

Zagreb je loše ušao u utakmicu i prvih pet minuta nije postigao gol, dok je Brest u peto minuti imao prednost od dva gola. Prvi gol u petoj minuti postiže Mandalinić 1:2. Odmah nakon prvog gola Zagreba gostima je dosuđen  sedmerac za novo vodstvo 1:3. Drugi gol za Zagreb postigao je Leon Šušnja 2:3. U 11. minuti utakmice Zagreb dolazi do poravnanja rezultata 4:4. U 19. minuti trener Bresta zove time out, Zagreb ima dva gola prednosti 7:5. Zadnje dvije minute prvog poluvremena Zagreb ima igrača manje. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 13:9, za Zagreb.

Drugo poluvrijeme

Zagreb u 38. minuti utakmice im prednost od četiri gola 16:12. Stipe Mandalinić postiže svoj četvrti gol  za prednost Zagreba od pet golova  17:12. U 43. minuti Zagreb se obranio Ivić je upisao svoju osmu obranu Zagreb vodi 20:15. Trener Bresta zove time out, Zagreb vodi sa četiri gola razlike 20:16. Zagrebova prednost se rastopila u 51. minuti  rezultata je 20:19. Zagreb ima napad ali ne postiže gol, Brest ima šansu da dođe do poravnanja rezultata, i gosti imaju sedmerac i postižu gol 20:20. Zagreb napokon postiže gol za 21:20. Horvat postiže gol 22:20. Ivić u ključnom trenutku utakmice upisuje još jednu obranu, Zagreb ponovo ima tri gola prednosti dvije minute prije kraja utakmice 23:20. Zagreb do kraja utakmice ima igrača  manje. Utakmica je završila pobjedom Zagreba 26:20.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA/ic