EUROCUP: Cedevita – CAI Zaragoza 74:77

U petom kolu P skupine Last 32 faze Eurokupa Cedevita u Domu sportova protiv  CAI Zaragozue.

Zagrepčani su još uvijek u igri za prolazak skupine, a pauzu od 01.veljače trener Jasmin Repeša  pokušao je iskoristiti na što bolji način.

Prva četvrtina

Prvi napad ima Cedevita ali ne postiže koš. Prvi koš postiže zaragoza nakon minutu i pol igre iz slobodnih bacanja 0:2. Cedevita također svoj prvi koš postiže iz slobodnih bacanja 2:2. Bilan postiže koš za minimalno vodstvo Cedevite 4:2. Dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine Zaragoza ima prednost od četiri poena 11:15. Prva četvrtina završila je rezultatom 16:20 za Zaragozu.

Druga četvrtina

Gosti i u nastavku zadržavaju prednost nakon dvije i pol minute igre Zaragoza vodi sa pet poena prednosti 25:20. U 16. minuti utakmice Cedevita ima prednost od pola koša 31:30. Prednost Cedevite bila je kratkog vijeka Rudež zabija tricu i Zaragoza ponovo prelazi u vodstvo 31:33. 28 sekundi prije kraja druge četvrtine Bilan postiže koš za prvo poravnanje rezultata 35:35. Druga četvrtina završila je rezultatom 35:35.

Treća četvrtina

Ramljak postiže koš za prednost Cedevite 37:35, Zaragoza na drugoj strani također postiže koš i ponovo dolazi do poravnanja rezultata 37:37. U 27. minuti Cedevita ima prednost od četiri poena 45:41. Međutim do kraja četvrtine Cedevita nije uspjela zadržati prednost. Treća četvrtina završila je rezultatom 50:50.

Četvrta četvrtina

Cedevita i Zaragoza igraju ujednačeno, takav je i rezultat u 33.minuti 54:54. U 35. minuti Cedevita prvi puta u cijeloj utakmici ima prednost od pet poena 63:58. Rudež zabija tricu za Zaragozu 63:61. Cedevita je ponovo sama sebe nadigrala i dovela u problem 12 sekundi prije kraja utakmice ponovo je rezultat poravnat 74 i 74 i gosti imaju napad. Rudežovom tricom završila je utakmica, Cedevita je poražena na domaćem terenu od Zaragoze rezultatom 74:77.

Kod Cedevite najviše koševa postigao je  Nurkić 18, a kod Zaragoze Tabau 15.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA/ic