ABA LIGA: Cibona – Partizan NIS 80:76

U 19. kola ABA Lige Cibona na svom terenu dočekuje beogradski Partizan.  Karte za utakmicu davno su rasprodane, atmosfera je u dvorani kao iz nekih davnih godina prošlog stoljeća, ipak je klub iz Srbije probudio navijačke strasti kod gledatelja.

Prva četvrtina

Partizan ima prvi napadali ne postiže koš, Cibona isto ne uspijeva realizirati svoj napad. Prvi koš  postignut je nakon minutu i pol, Partizan prelazi u vodstvo 2:0, Cibona odmah postiže koš za poravnanje rezultata 2:2.  U četvrtoj minuti kod rezultata 11:6 sa klupe se udaljuje trener Partizna. Dvije minute prije kraja prve četvrtine Cibona ima samo 3 poena prednosti 15:12. Partizan ima prednost od pola koša 15:16. Cibona iz slobodnih bacanja 38 sekundi prije kraja prve četvrtine prelazi u vodstvo od pola koša 17:16. Prva četvrtina završila je rezultatom 17:18, za Partizan.

Druga četvrtina

Druga četvrtina počinje napadom Cibone, samo što Šarić griješi u napadu i dodaje loptu Partizanu, na sreću ni partizan ne postiže koš.  Cibona od početka četvrtine ne postiže koš dok partizan odlazi na +3 poena 17:20 u 12. minuti utakmice.  Cibona košem Siriščevića prelazi u malu prednost 21:20. Kuridža postiže koš  23:20 za Cibonu. Cibona gine na parketu svaki i najmanju grešku naplaćuje. U 15. minuti Cibona ima +9 poena 29:20. Rozić postiže svoj 12 koš za + 10 poena prednosti 33:23, igra se 17. minuta utakmice. Šarić u padu postiže koš, atmosfera je luda. Cibona vodi sa + 12 poena prednosti 37:25. Cibonin trener zove time out 30 sekundi prije kraja druge četvrtine, Cibona ima 11 poena prednosti 40:29.

Treća četvrtina

U dvorani je 5200 gledatelja, a najmanje tisuću ljudi je ostalo ispred dvorane.  Iz svečane lože utakmicu prti i gradonačelnik Milan Bandić u društvu Ivice Lovića i Zdenka Antunovića  Cibona i u nastavku održava prednost iz prvog poluvremena. U 25. Minuti utakmice Cibona ima prednost od sedam poena 49:42. Partizan  smanjuje prednost Cibone  49:44. Cibona dva napada za redom ne postiže koš, ponovo pad u igru kao i u prvoj četvrtini.  Treća četvrtina završila je rezultatom 60:53 za Cibonu.

Četvrta četvrtina

Cibona ponovo u krizi, partizan dolazi na samo koš razlike 62:60. U 36. Minuti dolazi do poravnanja rezultata 65:65, tada Cibona postiže koš za minimalno vodstvo 67:65. Kod rezultat 69:68 partizan ima slobodno bacanje i ponovo dolazi do poravnanja rezultata 69:69.  Utakmica je završila pobjedom Cibone 80:76. Atmosfera u dvorani je kao da je Cibona osvojila ABA ligu.

Za Cibonu najviše koševa postigli su Šarić 22 i Rozic 21, a kod Partizana Bogdanović 34.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA/ic