PBZ ZG INDOORS: Baghdatis ispao, Pavić svladao Androića

Cipranin Marcos Baghdatis, finalist Australian Opena 2006. godine i pobjednik PBZ Zagreb Indoorsa sezonu potom, nije uspio proći ni prvo kolo kvalifikacija devetog izdanja turnira u Domu sportova. Iako je bio na dobrom putu da preskoči uvodnu prepreku na kraju ga je sa 2:6, 6:4, 6:4 svladao Peđa Krstin iz Srbije, trenutno 373. tenisač svijeta.
Baghdatis je odlično počeo meč, osvojivši prvi set bez problema, a napravio je „break“ i u ranoj fazi druge dionice. Ipak, taj set je izgubio, no onda je u trećem opet  došao do „breaka“ prednosti. Međutim, ni to mu nije bilo dovoljno pa je naposljetku poražen.
U dvoboju hrvatskih tenisača koji se čekao s posebnim zanimanjem Mate Pavić je sa 7:6 (5), 7:6 (5) bio bolji od Tonija Androića. Bio je to susret koji je mogao završiti i drugačije, jer je Androić u prvom setu imao 5:4, 0-30, te potom 5-4 u tie-breaku, a u drugom je servirao za set pri rezultatu 6:5. Pavić se, međutim, uspio oporaviti i pobijediti, a u nedjelju će mu suparnik biti sedmi nositelj, Talijan Flavio Cipolla.
Šansu za pobjedu imao je i Nikola Mektić, koji je u tri izjednačena seta izgubio od šestog nositelja, Mattea Viole. Završilo je 6:3, 5:7, 7:5 za Talijana, i to nakon što je Mektić u trećem setu poveo 2:0…
Za prolaz u glavni turnir potrebne su tri pobjede.