KHL: KHL Medvesčak – Severstal Cherepovets 1:1 (1:2)

UŽIVO IZ ARENE: Inga i Mario ĆUŽIĆ

Nakon što je Medveščak u subotu pobijedio Lokomotiv, još samo teorija ga može izbaciti iz doigravanja. Šest kola prije kraja imaju 18 bodova prednosti nad devetoplasiranim Atlantom. No, ukoliko Rusi dobiju sve utakmice u osnovnih 60 minuta, a Medvjedi ostanu bez boda, bit će izjednačeni s 84 boda na kontu.

Navijači i navijačice Medveščaka su na utakmici protiv Lokomotiva iz Jaroslavlja, u sklopu Pan Arena Ice Fevera, oborili rekord u najglasnijem navijanju u dvorani! Rekord od 126 decibela, koji su prošlog studenog postavili navijači NBA momčadi Sacramento Kingsa u svojoj Sleep Train Areni, Medveščakova snažna ”grla” nadmašila su za četiri decibela – 130.02 decibela.

U posljednjoj domaćoj utakmici osnovnog dijela sezone Medveščak će se susresti sa Severstalom, protivnikom koji je ove sezone zabio najviše pogodaka zagrebačkoj momčadi. U prvoj međusobnoj utakmici odigranoj u Čerepovcu Medvjedi su poraženi rezultatom 6:2, to je bila jedina utakmica ove sezone u kojoj su Medvjedi primili više od 5 pogodaka. Gosti iz Cherepovetsa su trenutno na 10. mjestu Zapadne konferencije sa 63 boda, 3 manje od 9.plasiranog Atlanta i 9 manje od Lokomotiva koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje, s toga gosti će u večerašnjoj utakmici igrati na pobjedu i nastojati ostati u igri za doigravanje. Medvjede kao što smo rekli samo teorija može izbaciti iz doigravanja te večerašnju utakmicu mogu odigrati donekle rasterećeno.

Na večerašnjoj utakmici  čast svečanog bacanja paka pripala je nekadašnjem napadaču Medveščaka Mike Didcottu. Mike Didcott je za Medveščak igrao u sezoni 1986/87 i bio je jedan od prvih sjevernoameričkih igrača koji su nosili dres Medveščaka.

Večeras gol Medvjeda brani Mark DEKANICH

Započela je prva trećina

13:10 Medvjedi imaju igrača manje, Kurtis FOSTER je isključen zbog grubosti.

Završila je prva trećina bez golova.

Započela je druga trećina.

20:44 Medvjedi imaju igrača manje, isključen je Andrew MURRAY.

22:18 Medvjedi imaju dva igrača manje, zbog rušenja je isključen na dvije minute Bill THOMAS.

Medvjedi su se obranili s dva igrača manje.

31:14 Medvjedi opet imaju igrača manje, Michael RYAN isključen je zbog rušenja.

39:08 Medvjedi imaju igrača više zbog grubosti su obostrano isključeni kod Medvjeda Mike GLUMAC, a kod gostiju Pavel DEDUNOV, međutim  Pavel DEDUNOV kažnjen je još na dvije minute zbog udaranja palicom.

Završila je druga trećina bez golova.

Započela je posljednja trećina, Medvjedi imaju igrača više.

42:58 GOL

0:1 Gosti su poveli iz kontre, pogodak je postigao Sergei MONAKHOV.

43:10 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

1:1 Medvjedi su odmah izjednačili u prvom napadu nakon primljenog gola. Pogodak je postigao  Bill THOMAS, na dodavanje Matt MURLEYA

55:53 Medvjedi imaju igrača više kod gostiju je isključen Anatoly NIKONTSEV.

57:51 Medvjedima nije priznat pogodak s igračem više, ali imaju dva igrača više. Zbog rušenja je isključen kod gostiju Pavel CHERNOV.

58:21 Medvjedi opet imaju dva igrača više, kod gostiju je isključen na 2+2 minute Vadim BERDNIKOV.

Završio je regularni dio utakmice bez golova. Medvjedi su i teoretski osigurali doigravanje u prvoj sezoni KHL-a. Čestitamo Medvjedima. Igrat će se produžetak, na ledu će obje momčadi imati po četiri igrača plus vratara.

Završio je i produžetak bez golova. Pobjednik će se dobiti raspucavanjem iz kaznenih udaraca.

Mike IGGULDEN prvi je izveo kazneni udarac i promašio.

S druge strane  Mark DEKANICH je obranio.

I u drugom krugu Medvjedi su pormašili kazneni udarac.

U drugoj seriji gosti su postigli pogodak.

U trećoj seriji Medvjedi su opet promašili i gosti odlaze iz Arene s dva boda, dok su Medvjedi osvojili jedan bod koji im garantira sudjelovanje u play offu u svojoj prvoj sezoni.