ABA LIGA: Cibona – Budućnost VOLI 65:55

U  17. kolu ABA Lige Cibona u Draženovom domu igra protiv podgoričke Budućnosti.

Nakon prošlotjedne pobjede u Mađarskoj nad Szolnokijem, momčad Slavena Rimca na domaćem parketu ugostit će Budućnost koja je u dosadašnjih 16 kola ostvarila 11 pobjeda. Cibona ima pobjedu manje i današnja  bi pobjeda nad gostima iz Podgorice značila četvrto mjesto na tablici s poravnatim omjerom 11 – 6.

Prva četvrtina

Budućnost otvara utakmicu tricom, nakon dvije minute igre Cibona postiže svoj prvi koš Blassingamovom tricom, dolazi do prvog poravnanja rezultata. Cibona do kraja četvrtine bolja od Budućnosti. Prva četvrtina završila je rezultatom 15:13, za Cibonu.

Druga četvrtina

Cibona zadržava prednost u nastavku igre sve do 11 minute kada Budućnost košem Colemana prelazi u vodstvo 15:17. Cibona cijelu jednu minutu ne postiže koš, dok goti odlaze na +6 poena 15:21. Cibona u 14. minuti dolazi na samo -3 poena 20:23.  Minutu prije kraja četvrtine dolazi do poravnanja rezultata 27:27, tada ponovo Blassingam postiže koš 29:27, tim rezultatom završava druga četvrtina.

Treća četvrtina

Cibona u trećoj četvrtini pune dvije minute ne postiže koš. Prvi koš u trećoj četvrtini postiže Planinić 31:32 za Budućnost. Budućnost ima prednost do 27. minute kada Cibona tricom Sirišćevića prelazi u vodstvo 42:39. Do kraja četvrtine Cibona ima devet poena prednosti 50:41.

Četvrta četvrtina

Cijelu četvrtinu obilježilo je katastrofalno suđenje i na sreću dobra igra Cibone. 40 sekundi prije kraja utakmice Cibona ima prednost od +12 koševa  65:53. Dvorana je na nogama, Cibona je pobijedila Budućnost VOLI  rezultatom 65:55.

Kod Cibone najviše koševa postigao je Šarić 18, a kod Budućnosti Šehović 12.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA/ic