1.HNL: Lokomotiva odigrala neriješeno protiv Splita

U 9. kolu Prve HNL-a na Maksimiru su nogometaši Lokomotive i Splita odigrali 1:1.

Nogometaši Hajduka i Dinama u subotu su na Poljudu igrali derbi, a u Maksimiru su se sastali Lokosi i Split.

Nakon utakmice Ivković je bio ljut na kondicijske trenere koji po njemu samo služe sebi i novcima te inzistiraju na individualnim treninzima nogometaša kako bi što više zaradili, a tu se najmanje pazi na zamor igrača. Pa je tako nakon U21 reprezentativne akcije Marko Pjaca dođao premoren i ozljedio se na treningu.

Pred novinare Stanko Mrššić nije došao, zamjenio ga pomoćni trener Ivan Matić koji je rekao kako su cijelo vrijeme igrali otvoreno i nakon vodstva koje se dogodilo u 41. minuti. Balle je u jednom kontranapadu odlično dodao loptu do Kveića koji je šalje u Šarlijinu mrežu.

U drugom poluvremenu su Lokosi nastavili s napadima, ali i igrači Splita se nisu povukli. U 64. minuti Šitum je izjednačio rezultat nakon što mu je Budimir dodao loptu.

Gosti iz Splita se niti nakon izjednačujućeg pogotka Lokosa nisu uplašili te je Glavina u 75. minuti pogodio gredu.

U 90 minuti, odnosno u prvoj minuti sudačke nadoknade Budimir je imao veliku priliku da donese pobjedu Lokosima, međutim najbolji igrač Splićana na utakmici, vratar Danijel Zagorac je obranio svoja vrata.

Na kraju je nerješeni ishod bio najpravedniji rezultat utakmice koju je vrlo dobro sudio Bruno Marić sa svoja četiri pomoćnika.

Nakon 9. kola Lokomotiva je četvrta na tablici sa 17 bodova, četiri pobjede i po dvije neodlučene i izgubljene utakmice, dok je Split 5. sa 12 bodova i po tri pobjede, nerješene i izgubljene utakmice.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA/ic