KHL: KHL Medveščak – Slovan Bratislava 3:4

U četvrtoj domaćoj utakmici Medvjedi dočekuju Slovan iz Bratislave momčad s najmanjim proračunom u KHL-u. Slovaci u svojim redovima imaju domaće igrače te jednog Kanađanina i nekoliko Čeha. Velika pobjeda u premijernom nastupu protiv CSKA oduševila je zaljubljenike u hokej diljem Hrvatske, o toj pobjedi je pričao cijeli svijet, ali dva poraza protiv Dinama iz Rige i Leva iz Praga je pak spustila na zemlju. Medvjedi imaju veliku priliku protiv Slovana doći do druge pobjede u premijernoj sezoni u KHL ligi i prva četiri domaćinstva završiti s dvije pobjede i isto toliko poraza.

Na gol Medvjeda ponovo se vratio Mark DEKANICH, a kod Slovana utakmicu na golu započeo je Even STRENGHT

04: 21 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL

1:0 Medvjedi vode pogodak je postigao Ryan VESCE

04:47 Medvjedi imaju igrača više, zbog povlačenja je na dvije minute isključen Michel MIKLIK.

15:52 Gosti iz Bratislave su izjednačili. Pogodak je postigao Roman KUKUMBERG.

Završila je prva trećina

Počela je druga trećina

22:55 Medvjedi imaju igrača manje Steven MONTADOR zbog zadržavanja igre.

24:05 Medvjedi imaju dva igrača manje još 50 sekundi. Isključen je Patrick BJORKSTRAND

25:20 Slovan ima igrača manje, zbog udarca palicom isključen je Peter OLVECKY

Medvjedi igraju u punom sastavu i još će 1:15 minute imati igrača više

28:44 Medvjedi imaju igrača manje. Isključen je Brian WILLSIE

34:32 Medvjedi imaju igrača više, zbog zadržavanja igre isključen je vratar gostiju Jaroslav JANUS,  a kaznu umjesto njega izdržava Dano MARKO

36:52 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

2:1  Ivan Svarny postigao je pogodak za  vodstvo MEDVJEDA.

39:22 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL

3:1 Jonathan CHEECHOO postigoa je treći pogodak za Medvjede pri kraju druge trećine.

Završila je druga trećina Medvjedi vode 3:1.

Započela je posljednja trećina

47:05 GOL

3:2 Slovaci su smanjili rezultat, pogodak je postigao Milan BARTOVIC

56:07 GOL

3:3 Tri minute prije kraja Slovaci su izjednačili Tomas NETIK postigao je izjednačujući pogodak na dodavanje Libor HUDACEKA

Završio je regularni tijek utakmice nerješeno. Igra se produžetak od 5 minuta do zlatnog gola. Na ledu je po četiri igrača sa svake strane.

61:43 GOL

3:4 Slovan je postigao u drugoj minuti produžetka pobjednički zgoditak. Pogodak je postigao Mario BLIZNAK na dodavanje Milan BARTOVICA.

Medvjedi su osvojili jedan bod iako žal ostaje, jer su mogli i pobjediti nakon što su u posljednju trećinu ušli s dva gola viška.

Medvjedi u utorak kreću na mini turneju po Rusiji gdje će odigrati također četiri utakmice, ponovo su u Ledenoj u svom brlogu 24.9.

Piše: Mario ĆUŽIĆ/ZNA/mc