Hrvatska bodom osigurala dodatne kvalifikacije

Bitna utakmica sa vječitim rivalima Srbima, međunarodni derbi u kojem su izostali gostujući navijači i igra hrvatskih nogometaša, to je sažetak svega onoga što se događalo večeras na Marakani.

A puno ranije na beogradskim ulicama nije se stekao dojam da će se večeras odigrati bilo kakva utakmica, osim po velikoj količini policije, koja je izuzetno fer i korektno obavljala svoj posao. Beograd je jedan čudan grad koji djeluje kao neorganizirana košnica. Osjetili smo to na vlastitoj koži kada se put od dva kilometra otegne i rastegne na 10km, u Beogradu nije čudna pojava. U Beogradu nije ni čudna pojava to da taj isti taxi platite za neku malu udaljenost, poslije 23 sata kao i ručak sa desertom u nekom pristojnom restoranu, ali ta disciplina se zove oderi stranca do gole kože.

No vratimo se na utakmicu, ili još bolje na ono što se naziva utakmica ili nogomet, a večeras ga nismo gledali.

Štimac je ponovo izašao sa nekim čudnim sastavom, koji nije pokazao ništa osim kaosa, jedan jedini šut na gol izrodio je željeni  pogodak i to je sve. Mandžukić je spasio cijelu stvar,  i uljepšao dojam, pa i Štimcu rođendan, jer bod u gostima iz perspektive Hrvatske reprezentaciji, jednako je dobar kao i pobjeda.

– Žalim za propuštenom pobjedom. Imali smo vodstvo, igrača više pri rezultatu 1:0, 15 minuta prije kraja. Iskusna i uigrana momčad poput Hrvatske to ne smije propustiti, nego šetnjom zabiti još koji gol i pobjednički privesti kraju utakmicu, a večeras je to izostalo.-rekao je Igor Štimac na presici poslije utakmice.

U glavnom po riječima izbornika Štimca, ovo večeras nije bilo najlošije izdanje naše reprezentacije, nego je to bilo planirano iscrpljivanje protivnika ( da li da se čovjek smije, ili plače nakon takve rečenice).

– Namjerno smo im pustili inicijativu i prvo poluvrijeme, jer smo očekivali da će u njihovoj  momčadi  igrati pet igrača  iz Benfice od kojih samo Matić ima minutažu, dok smo za ove  ostale igrače znali da će ih početi loviti grčevi. – rekao je Štimac.

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014: Srbija – Hrvatska 1:1

U buduće kada će reprezentacija ovako igrati svi vi koji je gledate nemojte se živcirati jer je to u naprijed dogovorena taktika.

Tekst: Inga ČUŽIĆ/ZNA/ic