KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020.: Hrvatska s četiri gola potopila Slovačku

Hrvatska nogometna reprezentacija sjajnom igrom pobijedila Slovačku 4:0. U utakmici 4. kola u skupini E kvalifikacija za EURO 2020.  na stadionu Antona Malatinskoga u Trnavi, strijelci su bili Nikola Vlašić , Ivan Perišić , Bruno Petković i Dejan Lovren.

Vatreni su od samog početka dominirali terenom i diktirali tempo igre, a prvi gol su postigli u zadnjoj minuti prvog poluvremena, strijelac je bio Nikola Vlašić. U nastavku utakmice, Hrvatska je postigla još tri gola, u 47. minuti Perišić, u 72. Petković i za konačni rezultat i četvrti gol Hrvatske zaslužan je Dejan Lovren. Sudac utakmice, Nijemac Felix Brych nije podijelio niti jedan žuti karton, a atmosfera na tribinama bila je fantastična.

Hrvatska je nakon pobjede nad Slovačkom s devet bodova  druga u svojoj skupini E u kojoj je Mađarska na prvom mjestu također s devet bodova, treći je Wales i četvrta Slovačka sa šest bodova, i zadnji na ljestvici je Azerbajđan koji je sve četiri odigrane utakmice izgubio i nema bodova.

Upravo je Azerbajđan slijedeća reprezentacija s kojom Hrvatska igra u ponedjeljak 9. rujna u 18,00 sati.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ