LIGA PRVAKA 3. PRETKOLO: Ferencvarosi TC – GNK Dinamo 0:4

Uzvratnu utakmicu 3. pretkola Lige Prvaka Dinamo igra u Budimpešti pred punom Groupama Arenom protiv domaćina Ferencvaroša, prije tjedan dana u Maksimiru utakmica je završila neriješenim rezultatom, večeras Dinamo mora pobijediti kako bi išao u daljnje natjecanje.

– Situacija u momčadi je dobra. Doveli smo u Budimpeštu 20 igrača koji su spremni i voljni igrati, svi bi htjeli nastupiti. U dobroj smo formi bez obzira na zadnja dva rezultata koji nisu bili pobjede. Spremni smo odigrati dobru utakmicu. Atmosfera je u ekipi jako dobra, dobro su svi radili, zadovoljan sam njihovom fokusiranošću i angažmanom posljednjih dana. Nadam se da ćemo biti na višem nivou nego u Zagrebu. Nema mjesta kalkulaciji, za nas sutra igra samo pobjeda. Tako ćemo ući u utakmicu i vjerujem da ćemo na kraju mi slaviti.- rekao je trener Nenad Bjelica, prije jučerašnjeg treninga uoči večerašnje utakmice.

Dinamo će s tribine pratiti oko dvije tisuće domaćih navijača, koji su na stadion došli pod velikom pratnjom mađarske policije.

Za Dinamo igraju: Livaković, Ademi, Olmo, Hajrović, Petković, Leovac, Moro, Stojanović, Perić, Dilaver, Oršić

Za Ferencvaroš igraju: Denes, Gergo, Zubkov, Haratin, Civic, David, Sihnevich, Blazic, Dvali, Skvarka, Nguen

Prvo poluvrijeme

1’počela je utakmica

2′ Ferencvaroš u sjajnoj prilici na samom početku utakmice zaprijetio Dinamovim vratima, Livaković sjajnom obranom spašava svoja vrata

3′ Dinamo odmah uzvrača i prijeti Ferencvarošu

9′ Ferencvaroš ima udarac iz kuta,  sjajnom reakcijom Livakovića,  Dinamo mreža i dalje je zaključana

16’GOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL Dinamo vodi 1:0, gol je postigao Ademi, uz asistenciju Olma

22′ Petković u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta odlazi pored gola

24′ igrač Ferencvaroša Civic, zaradio je žuti karton, zbog prekršaja na Ademiju

26′ Ademi je zaradio žuti karton, zbog prekršaja na Civicu

28′ Drugi žuti karton kod Dianama zaradio je Hajrović

34′ Opasna situacija za Dinamo, ali na svu sreću lopta odlazi pored gola. Dinamo je od 30 minute  malo pao u igri, i domaćini to odmah koriste, na svu sreću bezuspješno

45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade. Dinamo je sjajno odigrao prvih 45 minuta, u nastavku očekujemo još golova za Dinamo.

Drugo poluvrijeme

46′ Dinamo je na teren istrčao u istom sastavu, kako je i započeo utakmicu

47′ GOOOOLLLLL, Dinamo vodi 2:0, drugi gol za dinamo postigao je Bruno Petković, uz asistenciju Oršića

55′ Gooooollllllll, Dinamo vodi 3:0,  treći gol postigao je Dani Olmo.

62′ Ferencvaros ima udarac iz kuta

65′ Prva izmjena kod domaće momčadi iz igre izlazi Nguen, u igru ulazi Varga

69′ Civic zbog udarca Petkovića u glavu, dobiva crveni karton, i napušta igru

69′ Prva izmjena kod Dinama, iz igre izlazi Ademi, u  igru ulazi Gojak

79′ GOOOOOLLLLL 4:0, vodi Dinamo, gol je postigao Gojak

84′ Još jedna izmjena kod Dinama igru napušta Olmo u igru ulazi Šitum

89′ Zbog prekršaja na Oršiću, Dinamo ima prilku s bijele točke postići još jedan gol

89′ Petković izvodi jedanaesterac ali lopta odlazi daleko iznad gola

90′ igrat će se još minuta sudačke nadoknade

90+ Majer je zaradio žuti karton, zbog prekršaja na Sigeru

Dinamo je ostvario još jednu sjajnu pobjedu, i otvorio si put prema posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu Prvaka. Nogometaše Dinama u posljednjem pretkolu čeka norveški Rosenborg, koji je u obje utakmice slavio sa 3-1 protiv Maribora. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj u europskim kup natjecanjima. Prva utakmica na rasporedu je 21. kolovoza u Maksimiru, a uzvrat je 27. kolovoza u Norveškoj.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA