KVALIFIKACIJE EP 2020: Hrvatska – Wales 2:1

U Osijeku na stadionu Gradski vrt Hrvatska igra protiv Walesa kvalifikacije za Europsko prvenstvo u nogometu 2020.

Uoči osječkog dvoboja na ljestvici skupine E Slovačka, Wales, Mađarska i Hrvatska imaju po tri boda, ali Velšani jedini imaju samo jednu odigranu utakmicu. Azerbajdžan je na petom mjestu bez bodova nakon minimalnog poraza (1-2) na gostovanju u Zagrebu.

Osim Hrvatske i Walesa, danas se igra  još jedna utakmica u skupini E u kojoj će Azerbajdžan u Bakuu ugostiti Mađarsku (18 sati).

Za Hrvatsku igraju: Livaković, Barišić, Perišić, Lovren, Brekalo, Kovačić, Kramarić, Modrić, Brozović, Jedvaj, Vida

Za Wales igraju: Hennessey, Davies, Mepham, Allen, Smith, Wilson, Bale, Roberts, Lawrence, James, Vaulks

Prvo poluvrijeme

1′ Prije početka utakmice održana je minuta šutnje, za tragično preminule djevojčice u jučerašnjoj prometnoj nesreći na A3 autocesti.

2′ Hrvatska od samog početka agresivno otvara utakmicu

8′ Kramarić u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta odlazi pored gola

10′ Dobra reakcija Livakovića

17′ Hrvatska vodi 1:0, autogolom Lawrencea

29′ Žuti karton zaradio je Josip Brekalo

36′ ponovno sjajna prilika Kramarića, koji se nalazi sam ispred gola, ali lopta odlazi iznad gola

41′ sjajna obrana Livakovića

45′ završilo je prvo poluvrijeme, sa tribina utakmicu prati 17.061, gledatelj, kojima temperatura od 29 celzijusovih, ne smeta da bi navijali za Vatrene

Drugo poluvrijeme

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, i od prve sekunde Hrvatska napada i postiže gol, ali na žalost dosuđeno je zaleđe

48′ GGGGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL, Hrvatska vodi 2:0, gol je postigao Perišić

51′ Tin Jedvaj zaradio je žuti karton

54′ Lovren je treći igrač koji je zaradio žuti karton

55′ Wales ima slobodan udarac, izvodi ga Bale, lopta odlazi daleko iznad gola

59’Ponovno sjajna reakcija Livakovića

67’Prva izmjena kod Hrvatske iz igre je izašao Brekalo u igru je ušao Mario Pašalić

69′ Još jedan žuti karton za Hrvatsku zaradio je Domagoj Vida

74′ Druga izmjena kod Hrvatske iz igre izlazi Mateo Kovačić, izlazi iz igre u igru ulazi Milan Badelj

77′ Wales postiže gol za 1:2, pogodak je postigao Brooks

83′ Sjajna prilika Perišića, ali lopta odlazi preko gola

87′ Kramarić, propušta priliku da postigne gol, ali lopta pogađa vanjski dio gola

90′ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade