UEFA EUROPA LIGA: GNK Dinamo – FC Viktoria Plzen 3:0

Pred punim Maksimirskim tribinama Dinamo igra uzvratnu utakmicu  u 16-tini finala s Viktoriom Plzen, koja je u prvoj utakmici pobjedila rezultatom 2:1.

Trener zagrebačkog Dinama Nenad Bjelica istaknuo je u srijedu da vjeruje u prolaz, ali da će njegovi igrači morati pokazati koncentraciju i strpljenje u igri.

“Igramo protiv momčadi koja je po godinama iskusnija od nas, a i odigrala je više ovakvih utakmica. Zato će nam trebati koncentracije i strpljenja u igri”, kazao je Bjelica na konferenciji za novinare uoči uzvratne utakmice šesnaestine finala Europske lige protiv Viktorie Plzen, koja se igra danas na Maksimiru u 18.55 sati.

U prvom susretu Dinamo je poveo u 41. minuti golom Danija Olma i kontrolirao je utakmicu, a onda je Viktoria izjednačila u 54. minuti pogotkom stopera Ludeka Pernice. Isti je igrač u 83. minuti nakon kornera donio pobjedu češkom prvaku.
 “Dobro je da smo šamar primili u prvoj utakmici. Danas smo rasterećeniji nego prije tjedan dana. Kada gledam kako igrači treniraju i koliko željno čekaju utakmicu, vjerujem da će tu energiju, uz pomoć navijača, pokazati i na terenu”, dodao je Bjelica.
Za Dinamo igraju:Livakovića, Moharrami, Ademi, Olmo, Hajrović, Petković, Leovac  Theophile, Šunjić, Dilaver, Oršić
Za Viktorije igraju: KozačikH Havel, Pernica, Limbersky, Kovarik, Prohacka, Hrošovsky, Kayamba, Horava, Petržela,Beauguel
Prvo poluvrijeme
1′ Počela je utakmica, s tribina se ori Dinamo, Dinamo
6′ igra se preselila na polovicu Viktoria, Dinamo od samog početka stvara prilike, Viktoria se uspješno brani
15′ Goooolllll, Dinamo vodi 1:0 golom Oršića,uz asistenciju Petkovića koji je izvrtio Pernicu, kojeg dobro pamti iz prvog susreta
32′ Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Hajrović
33′ Žuti karton zaradio je i Viktorin igrač Limbersky, zbog prekršaja na Petkoviću
33′ GGGGGGGGOOOOOOOOLLL, Dinamo vodi 2:0,tribine se tresu, Hajrović je strijelac drugog gola za vodstvo Dinama
44′ Sudac Kovač isključio je trenera Bjelicu,  koji je od početka imao prigovor na suce.
45′ Završilo je prvo poluvrijeme. Dinamo a kratak predah ide s velikom prednosti, nadamo se samo da isključenje Bjelice neće poremetiti dobar ritam igre iz prvog dijela.
Drugo poluvrijeme
46′ počelo je drugo poluvrijeme, s tribina utakmicu prati 25680 gledatelja
47′ Dinamo ima sjajnu priliku iz slobodnog udarca kojeg je izveo Hajrović,  ali golman gostiju brani
54′ Prva izmjena kod Viktorie iz igre izlazi Boravak, u igru ulazi Bakoš
61′ Drugi žuti za Vaktoriu, zaradio ga je Bajić zbog prekršaja na Leovcu
67′ Druga izmjena kod Viktorie, iz igre izlazi Beauguel u igru ulazi Chory
67′ Prva izmjena kod Dinama iz igre izlazi Hajrović, u igru ulazi Moro
69′ Sjajna prilika za Dinamo, ali lopta pogađa vanjski dio gola
73′ GGGGGGGGOOOOOOOOLLLLLLLLL Dinamo vodi 3:0, gol je postigao Bruno Petković
 87′ Crveni karton zaradio je Limbersky
88′ Druga zamjena kod Dinama iz igre izlazi Oršić, u igru ulazi Gojak
90′  igrat će se 6 minuta sudačke nadoknade
90+ treća izmjena u Dinamu, iz igre izlazi Petković, u igru ulazi Andrić
90+ Olmo je zaradio žuti karton
Završila je utakmica, Dinamo je sjajnom igrom zaslužio prolaz u daljnje natjecanje Europske lige, Maksimir je napokon dočekao svoje najljepše proljeće.
Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA