UEFA EUROPA LIGA: GNK Dinamo – Spartak Trnava 3:1

Dinamo, večeras  ima priliku osigurati plasman u drugi krug natjecanja kojeg ‘modri’ čekaju već 48 godina. Posljednji put Dinamo je dočekao ‘euro-proljeće’ 1970. godine kada je u četvrtfinalu Kupa pobjednika kupova igrao protiv Schalkea. Njemački sastav je u prvom susretu na stadionu Maksimir slavio sa 3-1, a potom u Gelsenkirchenu sa 1-0 i otad Dinamo čeka ‘proljeće’.

U prvom susretu u Trnavi, Modri su pobijedili Spartak (2:1), večeras se od Dinama, ponovno očekuje dobra utakmica, momčad je kompletna i na travnjak će izaći u najjačem sastavu, i ostvariti dugo željeno proljeće u Europi.

Nakon tri kola Dinamo vodi na ljestvici s devet bodova, Fenerbahče je drugi sa četiri boda, Spartak na trećem mjestu ima tri boda, a na začelju je Anderlecht s jednim bodom.

Dobar rezultat i igra, vratila je gledatelje na tribine, tako da će Dinamo imati podršku s tribina i dodatni motiv da pred svojom publikom ostvari svoj cilj.

Za Dinamo igraju: Livaković, Ademi, Olmo, Hajrović, Gavranović, Rrahmani, Gojak, Theophile-Catherine, Stojanović, Perić, Oršić

Za Spartak igraju: Chudy, Kadlec, Chanturishvili, Ghorbani, Skhirttladze, Čonka, Godal, Toth, Rada, Jirki, Greššak

Prvo poluvrijeme

1’Počela je utakmica, gusta magla se spustila na teren

4′ Spartak je krenuo agresivnu u utakmicu, Chanturishvili je u sjanoj prilici da postigne gol, ali lopta na sreću odlazi pored gola

9′ Dinamo u prilici da postigne gol, ali vratar Spartaka u

11′ Prvi udarac iz kuta za Dinamo, ali lopta ne odlazi pored gola

15′ Gojak u rilici da postigne gol, ali lopta odlazi iza gola

22′ GGGGOOOOOOLLLLLL, Dinamo vodi 1:0, zgoditak je postigao Gojak

25′ Magla je još gušća, nego na početku utakmice

25′ Spartak ima udarac iz kuta, Dinamo se obranio

36′ GOOOOLLLLL Dinamo  vodi 2:0, gol je postignut iz autogola

43′ Dinamo ima udarac iz kuta, lopta odlazi daleko od gola

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, Dinamo na kratki predah odlazi sa velikom prednosti, od dva gola.

Drugo poluvrijeme

63′ Spartak postiže gol za 1:2, zgoditak je postigao  Chanturishvili

70′ Prva izmjena kod Spartaka, iz igre izlazi Ghorbani, u igru ulazi Malecki

76′ Prva izmjena u Dinamu, iz igre izlazi Gavranović, u igru ulazi Petković

79′ GOOOOOLLLLLLL Dinamo vodi 3:1, zgoditak je postigao Oršić

80′ Druga izmjena u Dinamo, iz igre izlazi Oršić, u igru je ušao Šunjič

81′ Tribine skandiraju, DINAMO, DINAMO, DINAMO, bez obzira na maglu, atmosfera je sjajna. Dinamo će dočekati proljeće u europi, nakon toliko dugo godina, želja brojnih navijača će se napokon ostvariti.

90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA //HINA