SP RUSIJA 2018: ARGENTINA – HRVATSKA 0:3

Pred punim tribinama stadiona u  Nizhny Novgorodu, Hrvatska igra protiv Argentine. Pred Vatrenima je veliki izazov, jer pobjedom nad Argentinom, osiguran je prolazak skupine.

Za Argentinu igraju: Caballero, Mercado, Tagliafico, Acuna,Messi, Meza, Mascherano, Perez, Otamendi, Salvio, Aguero

Za Hrvatsku igraju: Subašić, Vrsaljko, Strinić, Perišić, Lovren, Rakitić, Modrić, Mandžukić, Rebić, Vida

Prvo poluvrijeme

1′ Počela je utakmica, atmosfera na tribinama je sjajna

5′ Perišić u sjajnoj prilici da postigne gol, ali lopta odlazi pored gola

10′ Ponovno smo u prilici, da postignemo gol, ali akcija Vrsaljka i Rebića nije dobro završila

12′ Sjajna obrana Subašića

30′ Perez u sjajnoj prilici, da postigne gol za Argentinu, lopta na svu sreću odlazi iza gola

33′ Kakva sjajna prilika Mandžukića, ali lopta odlazi pored gola

37′ Hrvatski navijači nadglasali su Argentice

39′ Prvi žuti karton za Rebića, zbog starta na Salvii

45′ Sjajna akcija Hrvatske, ali Rebić ponovno puca preko gola

45+ Završilo je prvo poluvrijeme, dobrih prvih 45. minuta, u kojem je Hrvatska imala četiri šanse da postigne gol.

Drugo poluvrijeme

46′ U nastavku igre, nema promjena u sastavima

51′ Žuti karton za Mercada

53′ Hrvatska vodi 1:0, Rebić se ovim golom iskupio za promašaje u prvom poluvremenu

56′ Hrvatska ima udarac iz kuta

57′ Prva izmjena kod Hrvatske iz igre izlazi Rebić, u igru ulazi Kramarić

59′ Drugi žuti za Hrvatsku, Mandžukić je zaradio karton zbog prekršaja na Mezi

63′ Sjajna reakcija Rakitića, spašava naš gol.

66′ Mandžukić ponovno u sjajnoj prilici, i lopta ponovno pogađa vanjski dio gola

68′ Treći žuti za Hrvatsku, zaradio ga je Vrsaljko

80′ Hrvatska vodi 2:0, sjajan gol postigao je kapetan Hrvatske Luka Modrić

82′ Druga izmjena kod Hrvatske iz igre je izašao Perišić, u igru je ušao Kovačić

85′ Rakitić iz slobodnog udarca pogađa gredu

90′ Vida ponovno na dobrom mjestu

90+ GGOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL, Hrvatska vodi 3:0, Rakitić, je stavio točku na i Argentini i svom klubskom kolegi Messiju

90′ Čorluka prvi puta u igri na ovom SP-u

90+ Bravo HRVATSKA, BRAVO  VATRENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA